Razer Kraken X zaprezentowany. W x-kom pojawi się już w lipcu

W bestariuszu firmy Razer pojawił się nowy, jakże dorodny okaz! Kraken X został wypuszczony i wszystko wskazuje na to, że nawiedzi gamingowy akwen x-kom już za kilka tygodni, w lipcu tego roku. Słuchawki Razer Kraken X oferują dźwięk przestrzenny 7.1, ważą jedynie 250 gramów, a do tego są dostępne zarówno w wersji na PC, jak i na konsole wideo.

Razer Kraken X – Słuchawki ultralekkie

Otoczyć uszy miękkimi muszlami i totalnie odciąć się od świata. Skupić się na grze, nie rozpraszać się warczeniem blendera, który właśnie przerabia truskawki na koktajl. Nauszna konstrukcja słuchawek spełnia to zadanie, a skoro nauszna, czyli siłą rzeczy gabarytowo obszerna, to czy nie będzie męczyć po kilku godzinach grania?

Odpowiedź brzmi nie – o ile będzie to headset Razer Kraken X. W premierowym modelu producent pokusił się o przeprojektowanie konstrukcji, dzięki czemu straciła ona na wadze (licząc dokładnie 250 gramów), zyskując jednocześnie na komforcie użytkowania.

Poduszki okalające uszy są (jakże by inaczej) miękkie. W środku wypełnia je pianka z pamięcią kształtu, która idealnie dopasowuje się do kształtu głowy. Muszle spina w całość regulowany pałąk. Zanosi się na to, że całodzienny gaming (w jaki obfitują wakacje) będzie wygodny jak nigdy dotąd.

Brzmienie 7.1

Zacznę od istotnej informacji, prosto z firmy Razer – wszystkie zestawy słuchawkowe, wprowadzane na rynek od 2019 roku, będą oferować dźwięk przestrzenny. Świetna wiadomość, zważywszy na rolę, jaką odgrywa przestrzenne brzmienie w wielu grach. Zwłaszcza w strzelankach, gdzie wiedza o miejscu przebywania przeciwnika jest przecież bezcenna.

Mnie najbardziej cieszy jednak określenie
wszystkie. Te tańsze, do których przynależy seria Kraken X, również. Dzięki temu w portfelu zostanie jeszcze dość pieniędzy, by nie odmawiać sobie wakacyjnych przyjemności.

Podkreślę jeszcze tylko, że dźwięk przestrzenny dla Razer Kraken X dostępny jest na system Windows 10 64-bit.

Specyfikacja słuchawek Kraken X

 • Pasmo przenoszenia: 12 Hz – 28 kHz
 • Impedencja: 32 Ω @ 1 kHz
 • Czułość (@1 kHz): 106 dB
 • Przetworniki: 40 mm, z magnesami neodymowymi
 • Średnica wewnętrzna muszli słuchawkowej: 65 x 44 mm
 • Typ połączenia: analogowe 3.5 mm
 • Długość kabla: 1.3 m
 • Waga: 250g
 • Owalne nauszniki: Zaprojektowane tak, aby w całości pokrywać uszy. Doskonale izolują od dźwięków otoczenia i zapewniają pełen komfort
Razer Kraken X słuchawki

Mikrofon kardioidalny

Komunikacja z innymi graczami najczęściej odgrywa w kampaniach kluczową rolę. No bo jak inaczej błyskawicznie skoordynować atak i obronę, jak wyjaśnić niesnaski i jak poinstruować nowych towarzyszy? Oczywiście, że przez komunikator głosowy, ale do tego potrzebny jest taki mikrofon, który oddziela dźwiękowe ziarno od plew. Mniej metaforycznie – filtruje szumy, za to faworyzuje wypowiadane słowa.

Kraken X mogą pochwalić się takim mikrofonem – giętkim mikrofonem kardioidalnym, o niskiej czułości na dźwięki pochodzące z tyłu i z boku (a więc z głębi pomieszczenia i z innych pokojów).

Do zmiany głośności mikrofonu, a także jego włączania/wyłączania, służą przyciski umieszczone na muszli słuchawek.

Specyfikacja mikrofonu

 • Pasmo przenoszenia: 100 Hz – 10 kHz
 • Stosunek sygnału do szumu: ≥ 55 dB
 • Czułość (@1 kHz): -42 ± 3 dB
 • Charakterystyka: jednokierunkowy, elektretowy, na wysięgniku

Kraken X for Console

Nowy headset Kraken X korzysta z wtyku analogowego 3,5 mm jack. Dzięki temu słuchawki mogą być podłączane zarówno do komputera PC, jak i używane podczas rozgrywek konsolowych z Xbox, PS4 oraz Nintendo Switch. Podłączymy je również do smartfonów i tabletów, o ile posiadają one gniazdo.

Razer Kraken X

Razer Kraken X już w lipcu w x-kom

Uchylając rąbka tajemnicy, mogę podać jedynie, że słuchawki Razer Kraken X wzbogacą ofertę x-kom w lipcu. Dokładnej daty dziennej nie jestem jeszcze w stanie podać. Gdy tylko będziemy mieć potwierdzone terminy dostaw, z pewnością Was o tym powiadomię. Najpewniej na łamach Aktualności x-kom.

Do tego czasu zachęcam do zapoznania się z resztą portfolio
słuchawek Razer.

Jaka cena Kraken X?

Słuchawki będą do kupienia za 239 zł. Przyjazna kwota za dźwięk 7.1 i lekką konstrukcję, prawda?

Nasza recenzja Razer Kraken X

Jesteście ciekaw jak wypada nowy produkt Razera? Czy jest on wart zakupu? Zapraszamy do naszej recenzji najnowszych słuchawek Razer Kraken X.