„Prince of Persia 6”? Ubisoft rejestruje domenę (?)

Czyżby fani parkouru w bliskowschodnich klimatach mieli dostać niespodziankę od Ubisoftu? Firma odpowiedzialna m.in. za „Assasin’s Creed” zarejestrowała domenę, której nazwa sugeruje, że do gry wraca „Prince of Persia”. Czy jednak na pewno?

Czy to Ubisoft?

Wszystkie spekulacje sprowadzają się do tego, że została zarejestrowana domena princeofpersia6. Jak przypomina użytkownik Reddita, NayamAmarshe podobna praktyka nazywania domen ciągnie się już od Prince of Persia: Dusza wojownika. Sugeruje to też, że faktyczna gra nie będzie się nazywała Prince of Persia 6, a raczej dostanie podtytuł.

Z drugiej strony, post na Reddicie doczekał się aktualizacji. NayamAmarshe zwrócił uwagę, że rejestratorem strony był godaddy, a nie Gandi SAS, czyli zwyczajowy rejestrator po stronie Ubisoftu. Wskazał też, że domena ma póki co status ClientHold. A to znaczy, że jeszcze nie została opłacona. Tym samym całe zamieszanie może być po prostu fake newsem.

prince of persia
Źródło: Ubisoft

Czy jest nadzieja na Prince of Persia?

Nawet jeśli zignorujemy sytuację z domeną, mamy głos insidera, który występuje na forum ResetEra pod nickiem shinobi602. Twierdził on w kwietniu, że pojawiające się pogłoski o remake’u trylogii Prince of Persia są „bzdurą” tylko w pewnym sensie. Nie pociągnął jednak tematu. Inny insider – Daniel Ahmad – zaprzeczył wcześniej, by Ubisoft pracował nad nową wersją trylogii.

Możliwe, że więcej dowiemy się podczas Summer Game Fest – zastępczego dla E3 eventu – co sugeruje Dalton Cooper z Game Rant. Przypominamy, że w klasyczną wersję Prince of Persia można zagrać korzystając z Internet Archive i biblioteki gier MS-DOS.

Źrodło: Game Rant, Wccftech, ResetEra