Premiera Doom Eternal przełożona. Krwawa jatka dopiero w marcu 2020

No i klops. Miała być jesień wypełniona piekielnym skowytem bestii dziesiątkowanych śmiercionośnym orężem, jest premiera odroczona w czasie do wiosny 2020. Bethesda zakomunikowała na Twitterze, że Doom Eternal pojawi się na PC i konsolach wideo 20 marca 2020 roku. Skąd taka decyzja?

Doom Eternal. Premiera 20 marca 2020 roku

Smutna to wiadomość dla fanów demonicznego uniwersum, osadzonego w realiach kosmicznej bazy na Czerwonej Planecie. Na oficjalnym profilu gry Doom opublikowano obszerny komunikat, w którym wyjaśniane są okoliczności przesunięcia premiery na dzień 20 marca 2020 roku. Studio podaje w nim, że rozumieją rozgoryczenie wywołane decyzją, niemniej troska o jak najlepsze doświadczenia płynące z gry, wzięła górę.

Sądzę, że Bethesda wzięła sobie do serca doświadczenia po premierze gry Fallout 76. Niedociągnięcia i wywołany faktem ich istnienia hejt pokazał, że lepiej odroczyć premierę i wydać tytuł dopracowany w 100%. Zwłaszcza, że oczekiwania fanów (w tym moje) są ogromne.

Nowy świat. Nowe tryby gry

Dotychczas zarówno klasyczny Doom z 1993, jak i jego kontynuacje oraz genialny remake z 2016 roku, niestrudzenie powracały do miejsca, w którym rozpoczęła się cała historia. Którąkolwiek część uruchomicie, traficie na Marsa, gdzie bezimienny bohater (o enigmatycznej ksywce Doom Slayer), ogarnięty bezgranicznym gniewem, postanawia zemścić się na mrocznych lordach.

Fabuła jest prosta i ogranicza się do genialnego: rip-and-tear. Zatem spluwy w dłoń i dalej, przerabiać demony na krwawą miazgę! W tej materii na szczęście nic się nie zmieniło.

Dla Doom Eternal Bethesda przygotowała za to większy świat, obejmujący nie tylko Marsa, ale i Ziemię. Dużo więcej zdradzają trailery. Arcyciekawą nowością jest również Tryb najazdu, zapowiedziany też jako Battlemode.

Tym razem gracz ma możliwość wyboru strony konfliktu – Doom Slayer albo jeden z dwóch demonów. Jest to szansa na poznanie możliwości mrocznych przeciwników, do późniejszego wykorzystania w klasycznej grze.

Doom Eternal na PC, Xbox One, PS4 oraz Switch

Doom Eternal pojawi się równocześnie na największych platformach, czyli komputerach PC i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Dla posiadaczy Nintendo Switch mam smutną wiadomość. Premiera gry na tę konsolę opóźni się jeszcze bardziej. Co gorsza, nikt nie wie jak bardzo.

Będzie za to Doom 64

Kto zamówi Doom Eternal w przedsprzedaży, ten otrzyma Doom 64. Dla przypomnienia, Doom 64 wydano w roku 1997 na Nintendo 64. I tylko na tę platformę. Tytuł jest bezpośrednią kontynuacją Dooma 2, z kapitalnym, mrocznym klimatem i nowymi gatunkami demonów, niespotykanymi nigdy wcześniej.

Źródło: Twitter, Bethesda