Premiera Cyberpunk 2077 znowu przesunięta. Kiedy w końcu zagramy?

Fani czekający na Cyberpunk 2077 muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem premiera gry została przesunięta po raz kolejny. Na szczęście nowy termin nie odbiega daleko w czasie. Sprawdź kiedy ukaże się najnowsze dziecko studia CD Projekt RED.

A miało być tak pięknie… czyli 19 listopada 2020 roku

Kilka tygodni temu informowaliśmy Was o tym, że Cyberpunk 2077 otrzymał złoty status. Oznaczało to nic innego, jak to, że edycja pudełkowa gry trafiła już do tłoczni, a deweloperzy są już na ostatniej prostej. I tak prawdopodobnie jest, niestety aby dopracować swoje dzieło twórcy potrzebują kilku dodatkowych dni. Kilku, a właściwie kilkudziesięciu, ponieważ premiera została przesunięta o dokładnie 21 dni. Oznacza to, że tytuł ten ukaże się nie planowanego 19 listopada, a 10 grudnia bieżącego roku.

Cyberpunk 2077 opóźnienie komunikat

Jak możemy wyczytać w komunikacie, pod którym podpisują się członkowie zarządu Adam Badowski i Marcin Iwiński – powodem opóźnienia jest chęć wydania tytułu jednocześnie na 9 różnych platformach (zarówno na PC-tach jak i obecnych i nowych generacjach konsol). Dużym utrudnieniem jest praca zdalna wszystkich pracowników studia.

Jeśli już zaplanowaliście swój urlop, to na pewno nie jesteście zachwyceni. Jednak w naszej opinii warto poczekać kilka tygodni dłużej, aby nie zawieźć swoich oczekiwań co do finalnej wersji gry. Jak już wspominaliśmy w poprzednim artykule, aktualnie u Redów trwa crunch, a twórcy pracują nad grą po 6 dni w tygodniu. Więc ostateczne szlify i podniesienie jakości Magnum opus warszawskiego studia przybrało ekspresowego tempa.

Co oznacza złoty status?

Wspomnieliśmy już o złotym statusie, jaki osiągnęła gra. Deweloperzy przy okazji postanowili wyjaśnić, co on tak naprawdę dla nich oznacza. 

[…] oznacza, że gra jest gotowa, może zostać ukończona i zawiera całą planowaną zawartość. Nie oznacza natomiast, że zaprzestaliśmy prac związanych z podnoszeniem jej jakości. Wręcz przeciwnie – na tym koncentrują się wysiłki, które doprowadzą do wydania tzw. Day 0 patcha (premierowej łatki – przyp. red.) w dniu premiery.
Adam Badowski i Marcin Iwiński
twórcy Cyberpunk 2077

Opóźnienie Cyberpunk 2077. Reakcje graczy

Mogliśmy się z podziewać, że gracze nie będą wiwatować na wieść o 3 już przesunięciu premiery najnowszego dzieła Redów. Postanowiliśmy przyjrzeć się komentarzom użytkowników na Reddicie, na którym wręcz zawrzało.

Po tylu przesunięciach powinni grę wypuścić po prostu w 2077 roku, aby uzyskać najlepsze doznania – napisał VanQuackers.

Za każdym razem, gdy Cyberpunk 2077 zostaje opóźniony, oczekiwania graczy rosną. Wydaje mi się, że ludzie będą oczekiwać najlepszej gry wszechczasów. To w konsekwencji może doprowadzić do bardzo surowych opinii, jeśli nie będzie ona dopracowana do perfekcji – zauważył Xxcastlewood.

Nie obyło się również bez memów, poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Jeśli myślicie, że tylko fani zareagowali negatywnie na opóźnienie Cyberpunka 2077, to jesteście w błędzie. Na giełdzie także rozpętała się burza. Wczorajszy kurs akcji CD Projekt RED zamknął się na poziomie 361,10 zł, a notowania rosły o 1,14 %. Wszystko to dzięki premierze, która zbliżała się wielkimi krokami. Wieczorem, po opublikowaniu komunikatu o przesunięciu wydania gry inwestorzy zaczęli masowo wyprzedawać swoje akcje. Na chwilę obecną akcje spółki są tańsze o 6,70 %, a za jedną przyjdzie nam zapłacić 339,50 zł.

Czy to już ostatnie obsunięcie w dacie premiery? Miejmy nadzieję, bo każda kolejna wtopa może mieć coraz to większe konsekwencje.

Źródło: cdprojekt.com