Cyberpunk 2077 ukończony. Gra otrzymała złoty status

Studio CD Projekt Red poinformowało przez Twittera Cyberpunk 2077, że gra została właśnie ukończona i otrzymała złoty status. Oznacza to tyle, że rozgościmy się w świecie Night City już 19 listopada 2020 roku. Przed premierą nie obyło się jeszcze bez wycieków informacji. Sprawdź, czego udało nam się dowiedzieć.

Cyberpunk 2077 w złocie

Można by wykrzyczeć mamy to! Dziś na twitterowym profilu Cyberpunka 2077 pojawiła się informacja, że gra osiągnęła złoto. W żargonie deweloperów oznacza to mniej więcej tyle, że dziś oficjalnie produkcja trafiła do tłoczni i drukowane są do niej okładki. Na końcu tej drogi gra zostanie rozdysponowana pomiędzy sieci sklepów oraz zostanie udostępniona w dystrybucji cyfrowej. Ten status jest również informacją dla wszystkich fanów oczekujących na premierę. Nie ma mowy o przesunięciu Cyberpunka 2077, a jego debiut odbędzie się planowo 19 listopada.

Po ostatnich informacjach, z których dowiedzieliśmy się, że w studiu CD Projekt Red nastąpił crunch i twórcy są zmuszeni pracować 6 dni w tygodniu, pojawiło się wiele spekulacji. Między innymi dyskutowano o tym, jakoby to gra nie była jeszcze gotowa, a wcześniej wyznaczony termin zostanie po raz kolejny przesunięty. I nie ma w tym nic dziwnego, analitycy nauczeni kilkukrotnymi przesunięciami premiery podeszli z dużą dawką sceptycyzmu do ostatnich wydarzeń.

Gdy przed weekendem studio wypuściło w świat nowy teaser, ukazały się kolejne plotki, w których mówiono o tym, że Redzi chcą uspokoić fanów i rozładować napięcie, jakie wytworzyło się wśród Cyberpunka 2077.

Cyberpunk 2077 Night City

Deweloperzy nie pójdą jeszcze do domu

Jeśli myślicie, że w momencie gdy gra otrzyma złoty status, automatycznie kończą się wszelkie prace z nią związane, to niestety muszę Was zmartwić. W chwili, kiedy gra trafia do tłoczni, pracownicy studia nie rozpoczynają wielkiej fiesty. Jest wręcz przeciwnie, to dla nich swoisty dopalacz do dalszych prac. Nawet po kupnie pudełkowej wersji gry i zainstalowaniu fizycznego nośnika, przed uruchomieniem tytułu i tak należy pobrać aktualizację, tzw. łatkę premierową. Wnosi ona ulepszenia i poprawki wszystkich błędów, których nie udało się wychwycić do momentu wydania złotego statusu.

Do premiery pozostało zaledwie 46 dni, tyle samo dni zostało pracownikom studia na dopracowanie i połączenie wszystkich elementów układanki. Deweloperzy prawdopodobnie będą chcieli uniknąć powtórki sytuacji, która miała miejsce tuż po premierze Wiedźmina 3, który w dniu premiery był praktycznie niegrywalny.

Cyberpunk 2077 grafika z gry

Co nowego wiemy o Night City?

Na forum Reddita ukazał się wpis przedstawiający kilka pocztówek i mapę głównego miasta, w którym dzieje się akcja gry. Z jakości przedstawionych materiałów i z tego co możemy wywnioskować z opisu zawartości pudełkowej wersji gry, prawdopodobnie będą to gadżety, które w niej ostatecznie ujrzymy. Co prawda na ilustracjach nie ma niewidzianych dotąd detali z futurystycznej metropolii. Jest to jedynie smaczek dla tych fanów, którzy postanowią kupić fizyczną kopie Cyberpunka 2077.

Cyberpunk 2077 mapa

Źródła: Twitter, Reddit