Pokoju z takim TV i z takim audio każdy Ci pozazdrości

Urządzić w domu coś na kształt sali kinowej. Powiedzieć łatwo, ale jaki sprzęt powinien się w niej znaleźć? W co, oprócz telewizora, wyposażyć pokój, w którym odbywać się będą seanse z serialami i VOD? Jak się to będzie prezentować na żywo? Wątpliwości są liczne, dlatego stworzyliśmy interaktywny pokój wypełniony po brzegi tym, co kinomaniacy lubią najbardziej.

Oto Twój pokój z TV. Patrz i podziwiaj

Przygotowaliśmy małą wizualizację. Rozmieściliśmy sprzęt tak, jak powinien być rozmieszczony, a żeby sprawdzić, co to za urządzenie, najedź na każde z nich kursorem myszy. Produkt otoczy biała obwoluta, pojawi się też jego nazwa. Teraz kliknij, by przenieść się na kartę produktową i poznać szczegółową specyfikację każdego sprzętu.

Philips 55PUS8804. TV z Amilight

Gwoździem naszego programu jest on – Smart TV 4K Philips 55PUS8804 z technologią Ambilight. Zdecydowanie warto o niej napisać, bo dzięki niej na ścianie wyświetlana jest świetlista zorza, której kolory nawiązują do tego, co aktualnie dzieje się na ekranie. Obraz rozszerza się tym samym, wychodząc jakby poza fizyczne ramki (bardzo wąskie z resztą) okalające matrycę TV.

I mógłbym dużo tu napisać o kolorach i rozszerzonej palecie barw – cechach, które w telewizorze są przecież kluczowe. Postawię jednak w tym miejscu kropkę i odeślę do recenzji tego modelu:


Philips Hue White and Color Ambiance LED. Klimatycznie

Taśma LED obok TV? Chyba nie po to, żeby było jaśniej w pokoju, co? Naturalnie, że nie. Taśma LED Philips Hue White and Color Ambiance ma jedną zasadniczą zaletę – jej kolory integrują się z systemem Philips Ambilight, współgrając intensywniej lub na jeszcze większej powierzchni, niż zrobiłby to sam TV.

Tę listwę możesz przykleić do wnęki na telewizor lub za szafką, na której stoi. Po zainstalowaniu połącz się z aplikacją mobilną Philips, aby sterować oświetleniem. Tam znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do integracji z telewizorem, choć najwięcej możliwości daje połączenie z Mostkiem Bridge 2.0. A gdyby 2-metrowa taśma okazała się za krótka, możesz dokupić metrowy odcinek i podłączyć do swojej.

Xiaomi Mi TV Box S 4K. Nie tylko streaming

Powiedzmy, że chcesz wszystkim pokazać film nagrany smartfonem. Ten z ubiegłorocznego koncertu, kiedy tłumy wypełniały Stadion Narodowy, a Ty byłeś wśród nich. Niby można każdemu dać do ręki telefon i pozwolić obejrzeć kilkuminutowe nagranie, ale to zajmie wieki. Poza tym tłumaczyć każdemu z osobna, co widać i co było wtedy grane – nieciekawa perspektywa.

Znacznie łatwiej przesłać obraz na ekran TV, korzystając z Xiaomi Mi TV Box S 4K. Jeden seans i masz to z głowy. Podobnie ze zdjęciami. Co ważne, w trakcie streamowania treści wciąż możesz odpisywać na wiadomości, a nawet dzwonić. Te 2 czynności nie wykluczają się wzajemnie.

W pilocie Mi TV Box S 4K zaimplementowano ponadto Asystenta Google, który wyszuka dla Ciebie filmy po komendzie głosowej. Po prostu wypowiedz tytuł, a Asystent zrobi resztę. Mało tego, jeśli głośniki, bądź inteligentne lampy współpracują z systemem Google, możesz przyciszać i podgłaszać dźwięk wyłącznie mówiąc do pilota. W ten sam sposób zmienisz jasność oświetlenia Philips Hue.


Sonos Beam. Gra solo lub w zespole

Soundbar dobrze jest umieścić pod ekranem TV, dokładnie na wprost kanapy, na której siedzisz. I choć wygląda niepozornie, potrafi wypełnić dźwiękiem całe pomieszczenie. Sonos Beam ma 4 pełnopasmowe głośniki niskotonowe, 3 pasywne radiatory oraz głośnik wysokotonowy. Każde pasmo jest zatem wiernie odwzorowane, Ty zyskujesz dodatkowo możliwość zmiany ustawień, eksponując np. dialogi.

Tym sposobem nie przegapisz ani jednego słowa z dialogów wypowiadanych przez bohaterów, choćbyś oglądał film w oryginalnej wersji językowej. Ten soundbar słynie też z intuicyjnej obsługi. Zamiast mozolnych zmian w ustawieniach, szybkie połączenie z TV i pilotem. Proste.


Sonos One SL. Usłysz więcej

Skoro z przodu gra soundbar, z tyłu niech zabrzmi Sonos One SL. Ale nie jeden, we dwójkę brzmią znacznie lepiej, emitując dźwięk stereo. Komunikacja ze źródłem dźwięku odbywa się przez Wi-Fi w paśmie 2,4 GHz, co przekłada się na wysoką jakość transmisji. Poza tym konstrukcja głośnika zapewnia mu ochronę przed wilgocią. Przypadkowe zachlapanie nie zakończy się wszechobecną ciszą.


Sonos SUB Gen2. Specjalista od eksplozji

W Avengersach i w Rambo na ekranie co rusz pojawiają się eksplozje. W zwykłym głośniku brzmią one płasko, ot, wiesz, że coś wybuchło, ale tego nie czujesz. No chyba, że w pobliżu TV gości subwoofer. Taki, jak Sonos SUB Gen2. Budowę ma nietypową. Lecz to właśnie o to chodzi.

Otwór pośrodku sprzyja cyrkulacji powietrza, dzięki czemu z przetworników wydobywają się basy maksymalnie głębokie i soczyste. Wstrząsająco dobre. Ten głośnik łączy się bezprzewodowo z innymi głośnikami systemu Sonos, automatyczny korektor dźwięku dba z kolei o synchronizację, żeby wszystkie elementy zachowały pełną, klarowną symfonię.


Żarówka Philips Hue White Ambiance. Więcej światła

Stwórz przytulny półmrok. Jeśli nie chcesz oglądać filmów w całkowitych ciemnościach, skorzystać z możliwości inteligentnych żarówek Philips Hue White Ambiance. W aplikacji mobilnej ustawisz jasność na minimum, ledwie tylko rozpraszając mrok. W przerwie na wyjście do WC możesz dać ciut jaśniej, aby nie potknąć się o kapcie.

Po seansie pozostaniesz w klimatycznym świetle, ustawiając na tarczy aplikacji taki odcień, jaki aktualnie w duszy Ci gra. Gdyby dzieciaki zapomniały, że nie powinny oglądać TV bez dodatkowej lampy (kwestie zdrowotne), Ty dyskretnie włączysz światło, nie wchodząc nawet do pokoju. Te żarówki obsłużysz zdalnie na odległość, zaprogramujesz nawet harmonogram ich pracy. Czy takie konfigurowanie jest trudne? Otóż nie. I widać to świetnie na poniższym wideo.