Dzień Pokémona już 27 lutego. Głosuj na swojego ulubionego stworka

Kochacie Pokémony? Doskonale się składa. Otóż 27 lutego te najpopularniejsze stworki świata będą obchodziły 24 urodziny. W związku z tym już teraz możecie głosować na swoją ulubioną postać. Pikachu? Bulbasaur? Charizard? A może zupełnie inny bohater? O tym, kto zwycięży w plebiscycie na ulubioną postać, przekonamy się za równe 3 tygodnie. Sprawdźcie szczegóły.

Pokémon Day 2020

Rokrocznie, 27 lutego, obchodzony jest Dzień Pokémona. To wyjątkowe i celebrowane na całym świecie święto Pokemonów ma na celu upamiętnienie momentu, kiedy świat po raz pierwszy usłyszał o charakterystycznych, uwielbianych przez tłumy bohaterach gier z serii Pokémon , Pokémon Red i Pokémon Green.

pokemon day geex 2020
źródło: pokemon.com

Głosuj na ulubionego Pokémona

Oficjalna strona Pokémon ogłosiła plebiscyt na ulubionego stworka – Pokémon of the Year. Ma on na celu wyłonienie postaci, która cieszy się największą popularnością wśród fanów gier i filmów. Aby wziąć udział w głosowaniu, należy:

  1. Wpisać w wyszukiwarce Google hasło: pokemon vote.
  2. Rozwinąć listę i wybrać odpowiednią z kategorii (jest ich 8).
  3. Wybrać jednego Pokémona z listy, przypisanej do wybranej kategorii.

Głos w każdej kategorii możecie oddać wyłącznie raz dziennie. Głosowanie na ulubionego Pokémona potrwa do piątku, 14.02.2020. Wyniki zostaną ogłoszone podczas obchodów Pokémon Day 2020.

Macie swojego faworyta?  🙂 

Niespodzianki także w Pokémon GO

Atrakcje przygotowano również dla fanów bijącej rekordy popularności gry mobilnej Pokémon GO. Otóż od wtorku 25 lutego możecie wypatrywać w niej Pikachu, Eevee, Bulbasaura, Charmandera i Squirtle’a, zakładających czapki imprezowe.

Przygotowano również niespodziankę w postaci zupełnie nowego stworka, którego odkryć będziecie mogli właśnie w Pokémon Day. Wówczas swoją premierę będzie miał również specjalnie przygotowany film Pokémon: Mewtwo Strikes Back — Evolution na platformie Netflix.

Źródło: pokemon.com