Pokemon Legends: Arceus. Gdzie znaleźć Pokemona z trzema liśćmi na głowie?

W Pokemon Legends: Arceus, poza głównym wątkiem, mamy całkiem sporo questów pobocznych, za które dostajemy zwykle różnego rodzaju przedmioty. Niektóre z zadań prowadzą nas za rączkę, pokazując miejsca na mapie, do których trzeba się udać. Są jednak też takie wymagające pomyślunku. Dobrym przykładem jest tu quest „The Search for Bitter Leaves”, gdzie mamy za zadanie zidentyfikować Pokemona z trzema liśćmi na głowie. Nie dość, że musimy odgadnąć, o jakiego stworka chodzi, to jeszcze musimy wiedzieć, gdzie go złapać

„Pokemon with three leaves”. Kim jest Pokemon z trzema liśćmi na głowie w Pokemon Legends: Arceus?

Przyznam, że była to dla mnie spora zagwozdka, a nie chciałem sobie psuć zabawy szukaniem odpowiedzi w Google’u. Od razu przyjąłem, że chodzi o typ liściasty, no bo jednak „liście na głowie” do czegoś zobowiązują.

Pierwszym moim typem był Oddish. Niestety chybiłem. Raz, że ten Pokemon ma więcej niż trzy liście na głowie, to jeszcze nie natknąłem się na niego w Pokemon Legends: Arceus.

O jakiego stworka zatem chodzi? Stworkiem wymaganym do ukończenia questa „The Search for Bitter Leaves” jest Petilil – trawiasty Pokemon Polak Cebula, który w uniwersum występuje wyłącznie… w płci żeńskiej. Na 26 poziomie ewoluuje w Lilligant, o ile wcześniej dacie mu Kamień Słoneczny.

Pokemon Legends Arceus Petilil

Gdzie znaleźć Petilila – Pokemona z trzema liśćmi na głowie?

O ile sam stworek jest raczej pospolity, znalezienie go w grze nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Jeśli chcecie złapać go w Pokemon Legends: Arceus, powinniście udać się do Cottonsedge Prairie po wschodniej stronie Crimson Mirelands. Najszybciej dostaniecie się tam, rozpoczynając podróż od Diamond Settlement, dokąd trafimy przy użyciu szybkiej podróży. Stamtąd, korzystając z wierzchowca, jedziecie w górę i okrążacie jezioro Valor. Po tym już nie powinniście przeoczyć gromady dzikich Petilili.

Ale Cottonsedge Prairie to nie jedyne miejsce, gdzie możemy natknąć się na takie Poki. Jeśli wolimy wybrać południową stronę Crimson Mirelands, znajdziemy je w okolicach Holm of Trails. Do tego jednak przyda się Pokemon, na którym możemy pływać (trzeba będzie przedostać się przez rzekę), a ten pojawia się dopiero w trzecim odkrytym obszarze gry.