Premiera Garmin Forerunner 165 i Forerunner 165 Music

Zagraniczne portale donoszą, że Garmin szykuje się do wprowadzenia na rynek nowych modeli ze znanej i lubianej serii Forerunner. Plotki wskazują na premierę modeli Forerunner 165 oraz Forerunner 165 Music, która może odbyć się dosłownie na dniach. Niektóre źródła podają, że może to być nawet… dzisiaj. Co do tej pory wiadomo o tych zegarkach i czy faktycznie jest na co czekać?

Garmin Forerunner 165 i Forerunner 165 Music. Co wiadomo?

Według internetowych plotek nowe smartwatche od Garmin mają przynieść szereg ulepszeń. Przewiduje się, że Forerunner 165 oraz jego wariant muzyczny, Forerunner 165 Music, wyposażone będą w wyświetlacze AMOLED o przekątnej 1,2 cala i rozdzielczości 390×390 pikseli, co jest rewolucją w stosunku do dotychczasowych modeli z serii. Taki zabieg zagwarantuje nie tylko doskonałą czytelność w każdych warunkach, a także łatwiejszą i przyjemniejszą obsługę nadgarstkowego sprzętu.

Donosy zza granicy pokazują też, że Garmin Forerunner 165 i Forerunner 165 Music mogą pochwalić się ciekawym designem, który od tej pory będzie nie tylko sportowy, ale i elegancki. Forerunner 165 ma zadebiutować w trzech kolorach: czarnym, białym i turkusowym, zachowując przy tym charakterystyczny dla marki interfejs.

sera garmin forerunner

Nieoficjalnie mówi się natomiast, że zmianie uległ przycisk „Run”, który teraz jest bardziej intuicyjny i ma owalny kształt. Efekt? Nie da się oprzeć wrażeniu, że taki zabieg jest ukłonem w stronę fanów designu i nowych technologii. Z całą pewnością ma też na celu poprawę komfortu użytkowania zegarków amerykańskiej marki – również podczas wymagających treningów. 

Na koniec warto wspomnieć, że nowe zegarki sportowe Garmin będą również oferować opcjonalną łączność Wi-Fi. To z kolei znacząco ułatwi transfer mediów, szczególnie w wersji Music, która otrzymała 4GB wbudowanej pamięci.

Cena i dostępność Forerunner 165

Ceny Garmin Forerunner 165 mają rozpoczynać się od 279 euro za model bazowy, natomiast za wersję muzyczną trzeba będzie zapłacić dodatkowe 50 euro, co podnosi cenę Garmin Forerunner 165 Music do 329 euro. 

Co ciekawe, portal notebookcheck.net ujawnił ostatnio zrzut ekranu, prezentujący plan branżowego wydarzenia, na którym widać, że premiera tych modeli może odbyć się nawet.. dzisiaj. Z kolei jeśli miałaby się z jakiś przyczyn przesunąć, to przewiduje się, że nastąpi ona w ciągu najbliższych dni. Warto zatem pozostać czujnym w tym temacie. 

Aktualizacja 21.02.2024 – Forerunner 165 już dostępne

Źródła:
  • https://www.notebookcheck.net/New-Garmin-Forerunner-smartwatch-rumoured-to-be-launching-later-this-week-with-AMOLED-display-as-Forerunner-165-and-Forerunner-165-Music.804891.0.html
  • https://www.notebookcheck.pl/Garmin-Forerunner-165-Nastepca-Forerunner-55-sfotografowany-po-wycieku-cen-w-Europie.803595.0.html
  • https://www.91mobiles.com/hub/garmin-forerunner-165-renders-design-exclusive/