Panasonic JZ2000 – flagowcoled trzeciej generacji

OLED-ów marki Panasonic przedstawiać szerzej w zasadzie nie trzeba. Takie serie jak GZ2000 czy HZ2000 na dobre ugruntowały czołową pozycję, jaką wśród koneserów zajmują organiczne ekrany tej marki. Czy nowe flagowce z serii JZ2000 pozwolą Panasonicowi utrzymać pozycję lidera? Wiele wskazuje na to, że to może się udać.

Podstawa i głośniki

Zacznijmy od rzeczy tak prostej, że łatwo pomijanej – obrotowej podstawy. To bardzo przydatna rzecz, zwłaszcza w jasnych pomieszczeniach lub latem. Mimo to wielu organicznych rywali nadal nie stosuje jej w swoich telewizorach.

panasonic jz2000 widziany z góry

Drugim rozwiązaniem, które ucieszy wszystkich ceniących dobre brzmienie, jest zainstalowanie dodatkowej pary głośników, która uzupełnia znane z poprzedników głośniki dolne oraz górne. Producent tak opisuje to rozwiązanie:

Dodanie głośników skierowanych na boki do unikalnej implementacji głośników skierowanych do góry firmy Panasonic zapewnia również wyjątkowy dźwięk przestrzenny, który poprawia wrażenia podczas oglądania filmów, transmisji sportowych lub grania w gry.

Jakość obrazu Panasonica JZ2000

Oczywiście nie zapomniano o jakości obrazu. Telewizory z serii JZ2000 nadal będą wyposażone w panel o jasności podwyższonej w stosunku do standardowych OLED-ów. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie to ten sam panel, co w telewizorach LG z serii OLED Evo (G1), ale wiele wskazuje na to, że jeśli nie taki sam, to będzie w stanie nawiązać z nim równorzędną walkę.

Udogodnienia dla graczy

Panasonic nie zapomniał także o graczach i ich potrzebach wynikających z korzystania z konsol najnowszej generacji. To właśnie dla nich przewidziano „ekstremalny tryb gry”. Zdaniem producenta cechuje się on:

  • niskim opóźnieniem sygnału,
  • zmienną częstotliwością odświeżania (VRR) i wysoką prędkością wyświetlania klatek (HFR) w standardzie HDMI 2.1,
  • obsługą łącza HDMI Signal Power Link, które poprawia wrażenia i ułatwia korzystanie z telewizorów Panasonic z urządzeniami nieobsługiwanymi przez funkcję CEC, takimi jak stare dekodery lub komputery PC.

Co jeszcze nowego?

Z pozostałych zmian warto jeszcze wspomnieć o poprawionym menu, które …zostało ulepszone, żeby umożliwić szybki dostęp do najczęściej używanych ustawień obrazu, dźwięku i innych.

Wprowadzone zmiany podsumował dyrektor ds. strategii produktu firmy Panasonic, Yasushi Murayama:

JZ2000 jest symbolem tego, co chcemy osiągnąć w Panasonic. Opierając się na doskonałym odwzorowaniu kolorów, dzięki któremu telewizory Panasonic idealnie nadają się do oglądania filmów, ciągle poprawiamy parametry użytkowe także w innych dziedzinach, takich jak gry. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji telewidzowie mogą automatycznie korzystać z najlepszych ustawień obrazu i dźwięku. Naszym celem jest po prostu zapewnianie klientom czerpania prawdziwej przyjemności z oglądania ulubionych treści. Niezależnie od tego, czy interesują się filmami, grami, transmisjami sportowymi, czy czymś innym, chcemy, żeby wzmożone doznania wizualne i dźwiękowe sprawiały im radość i zadowolenie.
panasonic jz2000 design telewizora

Więcej informacji o najnowszym flagowcu Panasonica znajdziecie w filmie przygotowanym przez europejską centralę tej firmy. Chociaż w chwili obecnej film ten dostępny jest tylko w języku angielskim, zawiera ciekawe informacje, a w roli prezentera wystąpił Polak, Sebastian Węgielski – kierownik ds. marketingu w Panasonic Marketing Europe GmbH.

Panasonic JZ2000 – kiedy premiera?

Póki co nie znamy szczegółów dotyczących wprowadzenia modelu JZ2000 na rynek. Więcej dowiemy się w marcu, kiedy to Panasonic ogłosi nie tylko datę premiery, ale i cenę swojego nowego flagowcoleda.