Nowy wygląd ikon w Windows 10 już niedługo

Microsoft zapowiedział dużą ilość poprawek w jednej z przyszłych aktualizacji systemu operacyjnego Windows 10. Aktualnie są one jeszcze testowane w trybie deweloperskim. Wraz z nimi wdrożone zostaną także zmiany wyglądu ikon, jakie możemy znaleźć w eksploratorze plików.

Nowe ikony w Windows 10. Zmiana na lepsze?

Microsoft, potentat w dziedzinie systemów operacyjnych ogłosił, że szykuje dużą aktualizację dla systemu Windows 10. Na początku będzie ona dostępna tylko w wersji testowej, czyli w tzw. trybie deweloperskim, jednakże później ma trafić do wszystkich użytkowników tego systemu. Zmieni się głównie aspekt wizualny w eksploratorze plików. Nowe ikony uzyskają takie elementy jak kosz, dyski i foldery.
Nowe ikony Windows 10

Amanda Langowski, która na początku 2020 roku została szefową programu Windows Insider, zajmującego się wdrażaniem nowych buildów (aktualizacji) i zbieraniem feedbacku klientów, o nowościach mówi tak:

„Wprowadzamy kilka zmian, takich jak wygląd ikon dla poszczególnych folderów i plików. Ma to za zadanie zapewnić większą wizualną spójność w produktach firmy Microsoft. Teraz najczęściej używane elementy będą miały nową grafikę, dzięki której powinny być łatwiejsze do rozróżnienia już na pierwszy rzut oka”.

Windows 10 nowy wygląd ikon

Lifting wizualny systemu Windows 10. To jeszcze nie koniec

Windows 10 zadebiutował na rynku w połowie 2015 roku, a do lipca 2016 roku użytkownicy starszych wersji mogli przejść na najnowszy system operacyjny. Po blisko 6 latach od wydania, w końcu nadszedł czas na wprowadzenie zmian. Przez taki czas zespół grafików mógł się kilkukrotnie zmienić, tak samo jak wizja spójności wszystkich elementów. Z tego co widzimy na przedstawionych grafikach porównujących stare i nowe ikony. Główną zmianą jest tak naprawdę zmiana ich rzutu. Wcześniej był on izometryczny, teraz będziemy patrzeć wprost. Jak informuje Microsoft w oficjalnym komunikacie, firma nie poprzestanie na tym, co otrzymamy w jednej z kolejnych aktualizacji. Pracownicy w planach mają jeszcze wiele elementów, których grafika z czasem będzie aktualizowana.
Windows 10 porównanie ikon

W ostatnich latach amerykański producent oprogramowania dużą wagę przykłada nad poprawieniem spójności interfejsu. Z pierwszych przecieków dowiadujemy się także, że planuje on szeroko zakrojone odmłodzenie systemu Windows. Cała operacja kryje się pod nazwą „Sun Valley”. Jednak nie mamy zbyt wielu informacji, jakie są plany programistów w związku z tym projektem, tego powinniśmy się dowiedzieć w nadchodzących miesiącach.

Trzeba przyznać, że nowe ikony od Microsoftu wizualnie naprawdę dają radę. Są one przede wszystkim bardziej minimalistyczne od swoich poprzedników. Zapewne będą także bardziej zoptymalizowane pod kątem obsługi dotykowej. W końcu coraz większa ilość laptopów ma zaimplementowany w wyświetlaczu panel dotykowy.

Przeczytaj także: