Forza Horizon 3 zostanie wycofana z cyfrowej dystrybucji

Dla tych, którzy jeszcze nie posmakowali jazdy po australijskich drogach, to ostatni dzwonek, żeby nabyć grę Forza Horizon 3. 27 września gra zostanie wycofana z cyfrowej dystrybucji na konsolach Xbox One i komputerach osobistych. Do tego czasu można się spodziewać wielu ciekawych promocji, pozwalających przytulić tytuł za okazyjne pieniądze. Część z nich już zresztą wystartowała.

Forza Horizon 3 zniknie ze sklepów. Dlaczego?

Oficjalnego powodu wycofania gry z cyfrowej dystrybucji nie podano. W mediach spekuluje się jednak o problemach związanych z licencjami na utwory będące częścią soundtracku, ale też na samochody dostępne w grze.

Na tapecie Playground Games, jak i samego Microsoftu, ciągle znajduje się Forza Horizon 4. Jest więc prawdopodobne, że koszty odnowienia licencji dla odsłony z numerem 3 są zbyt wygórowane w porównaniu z zainteresowaniem grą i potencjalnymi zyskami, jakie wciąż może przynieść. Mówiąc wprost, producentowi i wydawcy może się to po prostu nie opłacać.

Co to oznacza dla graczy?

Forza Horizon 3, jak i wszystkie DLC do gry, znikną z oferty sklepów cyfrowych. Jednocześnie ci, którzy tytuł posiadają lub nabędą go do 27 września, wciąż będą mieli możliwość bezterminowego pobrania gry.

To ostatni (i bardzo dobry) czas na zakup Forza Horizon 3

Już dziś w sklepie Xbox można nabyć grę w bardzo dobrych cenach. W zależności od wersji Forzę Horizon 3 kupicie za: 9,89 (wersja standardowa) oraz 21 dolarów (edycja Ultimate). Z kolei za przepustkę do rozszerzeń zapłacicie 10,49 dolarów.

Jest bardziej niż pewne, że to nie koniec okazyjnych cen na zakup gry. A o tym, że trzecią Forzę warto kupić, przekonują chociażby znakomite recenzje na wielu renomowanych portalach.

Warto wspomnieć, że zniżki w sklepie Xbox kończą się 27 września, w dniu, w którym gra zostanie usunięta z oferty.

Źródło: Twitter, GameSpot, Gamerheadquarters