Pierwsza zapowiedź Nothing Phone (2). Coś flagowego pojawiło się na horyzoncie

Nothing Phone (1) nadszedł wprost znikąd i szturmem podbił rynek. Sukces smartfona pozwolił Carlowi Pei i jego firmie nabrać wiatru w żagle, więc ogłoszenie następcy było tylko kwestią czasu. No i stało się – 3 maja dostaliśmy pierwszą zapowiedź Nothing Phone (2). Co wiemy o nowym smartfonie i kiedy dostaniemy go w nasze ręce?

Nothing Phone (2) – zapowiedź. Nadchodzi pierwszy flagowiec od Nothing

Chociaż od jakiegoś czasu zaczęło huczeć od plotek, to dopiero 3 maja 2023 roku producent zdecydował się pokazać „zwiastun” Nothing Phone (2). Nie dowiadujemy się z niego w sumie… niczego. Kilkusekundowy filmik przedstawia fragment obudowy z migającą czerwoną diodą oraz detalami stylistycznymi, w tym najprawdopodobniej paskiem ledowym. Wygląda więc na to, że design Nothing Phone (2) będzie kontynuował charakterystyczną dla producenta estetykę.

Co jednak ważniejsze, poznaliśmy wstępną datę premiery Nothing Phone (2). Model trafi do sprzedaży latem 2023 roku, dokładnego terminu jednak nie podano. Wiemy ponadto, że urządzenie ma być „Premium”. Carl Pei, prezes firmy, potwierdził, że napędzi go zeszłoroczny Snapdragon 8+ Gen 1, czyli wciąż jeden z najszybszych procesorów na rynku. Najwyraźniej parametry Nothing Phone (2) mają pozwolić mu rywalizować z flagowcami, a wybór starszego układu zapewni konkurencyjną cenę. Ponadto pojemność baterii wzrośnie z 4500 mAh do 4700 mAh, a ekran będzie większy o 0,15 cala. 

Jeszcze bardziej ekologiczny. Ślad węglowy Nothing Phone (2)

Producenci sprzętu dwoją się i troją, aby nic nie można było zarzucić procesowi produkcyjnemu ich nowych gadżetów. Nothing już teraz dzieli się szczegółowymi informacjami dotyczącemu śladowi węglowemu i wykorzystaniu materiałów pochodzących z recyklingu w Phone (2). I jest się czym chwalić.

Ślad węglowy smartfona wynosi 53,45 kg, czuli o ponad 5 kg mniej niż w przypadku poprzednika, który ma mniejszą o 200 mAh baterię i  ekran mniejszy o 0,15 cala. Ponadto Nothing Phone (2) ma 3 razy więcej części pochodzących z recyklingu lub pochodzenia biologicznego. 80% części z tworzyw sztucznych pochodzi ze zrównoważonych źródeł, a opakowanie jest w całości pozbawione plastiku. Co ciekawe, zakłady montażu końcowego Nothing Phone (2) są zasilane w 100% energią odnawialną.

Ekologia w Nothing Phone (2)
Źródło: Nothing

Czy warto kupić Nothing Phone (1) w 2023 roku?

Pierwszy smartfon od Nothing trafił do sprzedaży w wakacje 2022 roku i okazał się ogromnym sukcesem sprzedażowym. W zaledwie kilka miesięcy rozeszło się ponad pół miliona egzemplarzy Nothing Phone’a (1), a recenzenci wypowiadali się o nim w większości pozytywnie. Wpływ na to miał oryginalny design, rozsądnie dobrane podzespoły i niezły stosunek ceny do jakości. Zresztą, wystarczy przeczytać naszą recenzję Nothing Phone (1), aby zrozumieć, że sukces tego smartfona nie wziął się z niczego.

Nothing Phone (1) - plecki

Stąd odpowiedź na pytanie „czy warto” jest jedna – warto. Phone (1) zdążył nieco potanieć od swojej premiery i wciąż jest jednym z najlepszych superśredniaków za ok. 2000 złotych, ustępując niemal wyłącznie ex-flagowcom sprzed 2-3 lat. Wraz z premierą Nothing Phone (2) model najprawdopodobniej pozostanie w sprzedaży jako tańszy brat, więc jeżeli chcesz już teraz kupić smartfona w rozsądnej cenie, nie ma na co czekać. Zwłaszcza że producent powoli, acz sukcesywnie rozszerza ekosystem swoich urządzeń, którym także nie można wiele zarzucić.

Dowiedz się więcej:

Wybierz Nothing Phone (1) w x-komie

Źródło: Nothing, digitaltrends