Ciemno już i zgasły wszystkie światła? Nothing Phone (1) zaświeci w rytm muzyki

Cechą charakterystyczną Nothing Phone (1) jest jego unikatowy design. Pod półprzeźroczystymi pleckami znalazł się symbol wykonany z diod LED, który wygląda spektakularnie, ale… nie robi za wiele. A przynajmniej nie oficjalnie, ponieważ deweloper Dylan Roussel zdradził na Twitterze, jak odblokować ukrytą funkcję wizualizatora muzyki. Wystarczy wpisać magiczne słowo.

Wizualizator muzyki w Nothing Phone (1). Jak aktywować funkcję?

Funkcja wizualizatora muzyki w Nothing Phone (1) polega na rytmicznym reagowaniu diod LED z tyłu obudowy na odtwarzaną przez głośniki smartfona muzykę. Opcja ta jest najprawdopodobniej jeszcze niedokończona, w związku z tym została ukryta w ustawieniach. Można jednak w prosty sposób ją odblokować, na dodatek nie ingerując w pliki systemowe.

  1. Utwórz kontakt o nazwie Abra
  2. Wejdź w Ustawienia > Interfejs Glyph > Dzwonki > Dodaj kontakt.
  3. Wybierz dowolny dzwonek dla kontaktu Abra i kliknij „Zapisz”.
  4. Przejdź do ustawień interfejsu Glyph i abrakadabra! Pojawiła się możliwość włączenia wizualizacji muzyki.

Kiedy wizualizacja muzyki w Nothing Phone (1) będzie dostępna ?

Nie wiadomo, kiedy funkcja będzie dostępna oficjalnie. Nothing Phone (1) trafia właśnie do pierwszych użytkowników, więc producent prawdopodobnie skoncentruje się na kluczowych poprawkach systemu, zanim zajmie się „bajerami”. Ponadto intensywne miganie tak jasnego obiektu może być szkodliwe dla osób cierpiących na epilepsję. W związku z tym, dopóki wizualizator muzyki w Nothing Phone (1) nie będzie dopieszczony, dopóty nie ujrzymy go oficjalnie.

Nothing Phone (1) - warianty kolorystyczne
Źródło: Nothing

Niektórzy jednak sądzą, że tak prosty (i żartobliwy) sposób na odblokowanie ukrytej funkcji wizualizacji muzyki w Nothing Phone (1) jest formą „easter egga”. Carl Pei, CEO Nothing, stara się uczynić firmę jak najbardziej ludzką i przyjazną, niewykluczone więc, że puszcza w ten sposób oczko ciekawskim użytkownikom.

Nothing Phone (1) – cena i dostępność w Polsce

Nothing Phone (1) został oficjalnie zaprezentowany podczas konferencji Nothing 11 lipca 2022 roku. Można już składać zamówienia przedpremierowe, natomiast wysyłka rozpocznie się 31 lipca. Podstawowy model (8 GB RAM, 128 GB pamięci na dane) dostaniesz w x-komie już za 2299 zł.

Sprawdź Nothing Phone (1) w x-komie

Źródła: 9To5Google, Android Police, Twitter (@evowizz)