Relacja na żywo z konferencji Nothing. Phone (1) nie będzie miał nic do ukrycia

Przed nami długo oczekiwana konferencja firmy Nothing zatytułowana „Return to Instinct”. 12 lipca odwiedzimy Londyn, w którym Carl Pei, CEO firmy, oficjalnie zaprezentuje swój nowy smartfon. Dołączcie do nas na Geex i sprawdźcie, czym o nasze kieszenie powalczy Nothing Phone (1).

Konferencja Nothing – gdzie obejrzeć nagranie?

Konferencja odbyła się 12 lipca 2022 roku w Londynie i rozpoczęła o godzinie 17:00 polskiego czasu. Nagranie dostępne jest na kanale Nothing na YouTube.

Czego się spodziewaliśmy po Nothing Phone (1)?

O Nothing Phone (1) mówiło się bardzo wiele już od dawna, a firma stopniowo odsłaniała karty. Po szeregu mniej lub bardziej wiarygodnych przecieków, w czerwcu tego roku poznaliśmy oficjalny design urządzenia. Znakiem rozpoznawczym będą częściowo przeźroczyste plecki, w które wtopiono podświetlane logo Nothing.

Oficjalny design nothing phone (1)
Źródło: Nothing

Zagadką pozostawały podzespoły, w jakie wyposażony będzie Phone (1). Miał zostać albo superśredniakiem, albo flagowcem. Większość ekspertów skłaniała się jednak ku pierwszemu wariantowi – w ten sposób Nothing Phone (1) będzie mógł konkurować nie tylko oryginalnym designem, ale także ceną.

Relacja z konferencji

Minęła godzina 17:00. Po pewnych problemach technicznych na ekranie pojawił się Carl Pei, prezes Nothing, który z wnętrza niewielkiej kawiarni opowiada o drodze do założenia swojej firmy i premiery smartfona Phone (1).

przedstawiciel nothing konferencja
Źródło: YouTube

Carl Pei przeniósł się po chwili do wnętrza niewielkiego kina. Zaprezentował z niego możliwości, jakie oferuje podświetlane logo na pleckach urządzenia. Nie będzie ono tylko stylistycznym dodatkiem, a posłuży do informowania o tym, co dzieje się ze smartfonem – nieodczytanych powiadomieniach, nadchodzących połączeniach, czy rozpoczęciu ładowania. Podświetlenie dzieli się na segmenty, które rytmicznie reagują na wybrany dzwonek.

Jakość wykonania

Front i plecki wykonane są ze szkła Gorilla Glass, ramka natomiast z aluminium pochodzącego w 100% z recyklingu. Pomimo wykorzystania materiałów „premium”, smartfon jest lekki, zwłaszcza w porównaniu z iPhonem.

przedstawienie nothing phone w kinie
Źródło: Nothing / YouTube

Nothing Phone (1) ma być centrum zupełnie nowego ekosystemu urządzeń. Oprócz słuchawek Nothing Ear (1), smartfon będzie komunikował się z samochodami Tesla. Trzeba przyznać, że firma mierzy bardzo wysoko, a katalog kompatybilnych urządzeń od firm trzecich ma być bardzo szeroki. Niestety, nie poznaliśmy żadnych innych gadżetów dla smartfona.

Kultura pracy

Prezes firmy chwali się stabilną i niezawodną pracą urządzenia, co jest zasługą usunięcia wszelkich śmieciowych aplikacji z systemu. Ponadto zespół Nothing poświęcił wiele miesięcy na testowanie i optymalizowanie Androida 12, który napędza urządzenie. 

Aparaty Nothing Phone (1)

Według Carla Pei sekret dobrych aparatów kryje się w jakości, a nie ilości. Na plecki trafiły więc dwie jednostki o rozdzielczości 50 Mpix, które wyprodukowali Samsuna i Sony. Jednostka główna jest stabilizowana optycznie. Co ciekawe, cała konferencja nagrywana była właśnie za pomocą Nothing Phone (1).

Ekran

OLED, odświeżanie 120 Hz, HDR 10+ i do tego całkowicie symetryczne, równe ramki. Trzeba przyznać, że to mocny punkt Nothing Phone (1) – tak wąskie ramki widzieliśmy dotychczas tylko we flagowcach od Apple i Samsunga. Carl Pei podkreślił, że decyzja o umieszczeniu dużo droższych, elastycznych ekranów OLED nie była łatwa (ani tania), ale zaowocowała bardzo efektownym, nowoczesnym frontem.

Procesor i bateria

Nothing Phone (1) otrzymał Snapdragona 778+, mamy więc do czynienia z bardzo mocnym średniakiem. Zasila go bateria o pojemności 4500 mAh, którą można naładować z mocą 33 W.

Data premiery Nothing Phone (1)

Nothing Phone (1) trafi do sklepów w trzech konfiguracjach. Wariant 8/128 dostępny będzie w cenie 399 GBP, 8/256 za 449 GBP, natomiast model 12/256 499 GBP, ale jego premiera nastąpi później. Oficjalna sprzedaż rozpocznie się już 21 lipca na stronie nothing oraz u oficjalnych partnerów. Oficjalnym partnerem Nothing na terenie Polski jest x-kom.