Nośniki do magazynowania danych? Samsung poleca swoje dyski, pendrive’y i karty pamięci

Chcesz zrobić zdjęcie. Wyciągasz smartfona, włączasz aparat, a tam komunikat: pamięć pełna. Mało tego, dysk laptopa wyświetla taką samą informację. Zgranie zdjęć nie wchodzi więc w rachubę. Co począć? Kup zawczasu dodatkowe nośniki danych, którymi rozbudujesz fabryczną pamięć swoich urządzeń.

Dysk zewnętrzny. Dziś to także SSD

Jaki dysk warto zabrać w daleką podróż (prywatną albo służbową)? Polecam nośnik SSD. Dlaczego? Nie straszne mu wstrząsy, szturchnięcia, puknięcia, ani upadki ze stołu na podłogę. Dysk półprzewodnikowy nie boi się też odprawy na lotnisku. Promienie, które prześwietlają bagaże, również nie wyrządzą mu najmniejszej krzywdy.

Odporność to nie wszystko. Przenośne dyski SSD Samsunga mają dużą pojemność. Od 500 do 2000 GB, a transfer danych odbywa się przez złącze USB-C albo Thunderbolt 3. Co to oznacza dla użytkownika? Przede wszystkim szybsze przenoszenie danych, szczególnie ciężkich plików z grafiką, wideo albo z projektami 3D. Kopiowanie danych nie zajmuje godzin, lecz minuty. Robisz sobie przerwę na kawę, bądź coś do jedzenia, a kiedy wracasz, pliki są już w nowej lokalizacji.

Jeśli zależy Ci na szczególnej ochronie danych, sięgnij po modele SSD X5 Thunderbolt 3, SSD T5 USB albo SSD T7 USB. One zabezpieczają zapisane pliki hasłem, więc nikt obcy nie odczyta zawartości dysku.

Dyski zewnętrzne Samsung są tutaj

Pamięci USB. Kompaktowe i szybkie

Nieprzypadkowo pendrive’y (czyli pamięci USB) cieszą się tak dużą popularnością. W maleńkim urządzeniu zmagazynujemy solidną porcję zdjęć, filmów, dokumentów, plików muzycznych, prezentacji, raportów oraz e-booków. Co ważne, pendrive’y są tanie – z pewnością tańsze od dysków zewnętrznych. Trzeba się tylko liczyć z niższymi prędkościami transferu danych, lecz jeśli nie jest to dla Ciebie przeszkodą, sięgnij po pamięć USB.

W klasycznej i najbardziej rozpowszechnionej formie pendrive’a instaluje się w porcie USB komputera albo laptopa. Istnieją też nośniki ze złączem USB-C, które podłączasz bezpośrednio do smartfona. Tym sposobem stare zdjęcia i filmy trafią bezpośrednio do pamięci USB, bez uprzedniego zgrywania do komputera, bez dodatkowych kabli i bez jakichkolwiek aplikacji. Zaznacz -> przenieś -> rób nowe zdjęcia.

Pamięci USB Samsung są tutaj

Karty pamięci microSD. Mieszkańcy wielu urządzeń

Nieprzypadkowo w tytule akapitu użyłem właśnie takiego sformułowania. Gdy kupujemy kartę microSD, natychmiast ląduje ona w czytniku. Najczęściej tego w smartfonie albo w aparacie. Filmowcy korzystają także z wszelkiego rodzaju kamer albo z dronów. Ponadto kierowcy instalują nośniki microSD w wideorejestratorach.


Na tym nie koniec wyliczanki, bo Samsung zaprojektował również karty do kamer IP pracujących w monitoringu – PRO Endurance. Ich atutem jest możliwość stałego nadpisywania plików nowymi bez ryzyka „przepracowania”. Producent zapewnia, że żywotność jednej karty PRO Endurance odpowiada żywotności 25 zwykłych. Brzmi kusząco, zwłaszcza w obliczu pracy w automatyce domowej, która nie powinna przerywać pracy w czasie nieobecności mieszkańców.

Karty pamięci microSD Samsung są tutaj

Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung