Narzędzia iFixit – dla majsterkowiczów i fanów DIY

Każdy szanujący się majsterkowicz powinien posiadać dobrej jakości zestaw narzędzi. Dotyczy to zarówno młotków, kombinerek, kluczy nasadowych, ale też narzędzi do precyzyjnych napraw. Wytrzymałe śrubokręty z najróżniejszymi bitami czy otwieraki są nieocenione gdy musisz wymienić baterię w telefonie albo złożyć peceta. Do takich zadań świetnie sprawdzą się zestawy iFixit.

Niezawodne narzędzia to podstawa

Większość domorosłych majsterkowiczów, a nawet profesjonalnych serwisantów miała przykrą przyjemność korzystania z tanich narzędzi. Nie twierdzę, że śrubokręty kupione na bazarze muszą od razu okazać się beznadziejne. Z własnego doświadczenia jednak wiem, że lepiej czasami wydać więcej i mieć spokojną głowę.

Oszczędzając na narzędziach można przysporzyć sobie więcej kłopotów i stracić więcej czasu, niż to warte, nie mówiąc już o nerwach. Wygięty bit, słaby magnes rączki czy wyrobienie torxa to tylko czubek góry lodowej, jaką są problemy z tanimi narzędziami.

Najczęściej producenci takich zestawów tną koszty na materiałach, przez co może dojść do uszkodzenia narzędzia w trakcie pracy. Złamany bit to jedna rzecz. Jeżeli nie mamy żadnego innego zestawu w domu, pozostaje oczekiwanie na nowy (najlepiej iFixit).

Znacznie gorzej jest, gdy drugi koniec ułamanego bitu wbije się w płytkę drukowaną akurat naprawianego telefonu bądź laptopa. Wtedy pozostaje jedynie trzymać kciuki, żeby żadna ścieżka na płycie nie została przerwana i by urządzenie dalej działało. Jeszcze gorzej, gdy zrobi się sobie bądź komuś krzywdę. Wbicie ostrego jak sztylet bitu prosto w wewnętrzną stronę dłoni to nic przyjemnego, uwierzcie mi.

iFixit naprawa iPhone'a
Źródło: iFixit

Warto więc zminimalizować ryzyko przypadkowego uszkodzenia komponentów wewnętrznych naprawianego sprzętu, utraty zdrowia i oszczędzić sobie masy nerwów. Zakup porządnych narzędzi ostatecznie wiąże się z tak naprawdę inwestycją, gdyż nie trzeba się martwić, że podczas prostych napraw jakiś element narzędzia odmówi posłuszeństwa i znów trzeba będzie wydać pieniądze.

Czym wyróżniają się narzędzia iFixit?

Zestawy naprawcze firmy iFixit są dobrze znane na całym świecie. Chwalą je YouTuberzy, chwalą też serwisanci. I nic dziwnego, są w końcu niezawodne, oferują różne komplety do różnych zadań oraz narzędzia potrzebne do naprawy niestandardowych urządzeń, takich jak konsole Nintendo czy laptopy Apple.

Oczywiście nie samymi laptopami i smartfonami człowiek żyje. Narzędzia iFixit sprawdzą się także jako pomoc przy wymianie klamki w drzwiach, radia w samochodzie albo zawieszenia tego przeklętego karnisza, który nijak nie chce się trzymać nierównej ściany.

Nie wiesz co kupić swojemu ojcu-złotej rączce na Dzień Ojca? A może tata skarżył się, że nie ma czym naprawić pilota od telewizora albo dokręcić szkiełka w okularach? A może warto złożyć się na nowe narzędzia dla kolegi, który całej waszej paczce od lat składa komputery? W takim wypadku zestawy iFixit będą świetnym prezentem.

Inicjatywa, którą wspiera iFixit

W dzisiejszych czasach niezwykle intensywne wykorzystanie laptopów do pracy i rozrywki oraz (a może przede wszystkim) smartfonów powoduje bardzo szybką degradację ich baterii. Już nieco po ponad dwóch latach ciągłego przesiadywania na Facebooku, Instagramie, grania w gry mobilne czy robieniu zdjęć i kręceniu filmów w rozdzielczości 4K konieczne może być podłączanie urządzenia do ładowania jeszcze przed końcem dnia. Zbity ekran czy niedziałający głośnik to także częste przypadki.

W poprawie tej sytuacji nie pomagają również producenci elektroniki. Próżno szukać w droższych konstrukcjach możliwości łatwej wymiany jakichkolwiek elementów. Często wiąże się to z rozkręceniem całego urządzenia. Firma iFixit dzięki tysiącom poradników na swojej stronie internetowej i setce filmów instruktażowych całkowicie za darmo udostępnia internautom materiały, ukazujące jak wymienić baterię, ekran czy głośniki w najbardziej popularnych sprzętach.

Co niezwykle ważne, jeżeli dany smartfon czy laptop jest wciąż na gwarancji, własnoręczne jego otwarcie wiąże się z natychmiastową utratą gwarancji, więc wszelkie naprawy wykonuje się na własną odpowiedzialność. Trzeba mieć to na uwadze i lepiej wykonywać takie czynności już po zakończonym okresie gwarancyjnym.

Świetne zestawy narzędzi iFixit

iFixit Zestaw narzędziowy Pro Tech

 

iFixit Pro Tech zestaw narzędzi

iFixit Pro Tech to zestaw dla każdego, kto do naprawy elektroniki podchodzi poważnie. Zawiera tak przydatne elementy, jak opaska antystatyczna dobrej jakości, wiele najróżniejszych bitów, pęsety czy nawet przedłużkę do wkrętaka.

iFixit Zestaw narzędziowy Pro Tech


iFixit Zestaw narzędziowy do urządzeń elektronicznych

iFixit zestaw do naprawy telefonów

Ten komplet będzie nieoceniony, gdy konieczna okaże się wymiana baterii bądź ekranu w smartfonie. Zestaw zawiera precyzyjne bity, przyssawkę, a także elastyczny podważak.

iFixit Zestaw narzędziowy do urządzeń elektronicznych


iFixit Podkładka magnetyczna Pro

Podkładka magnetyczna i marker firmy iFixit

Ta z założenia niezwykle prosta rzecz okazuje się zbawienna, gdy przyjdzie rozebrać laptopa na części pierwsze, a drobnych śrubek i elementów okazuje się całe zatrzęsienie. Silne magnesy podkładki utrzymają je na miejscu, a dzięki ścieralnemu markerowi z łatwością podpiszę się każdą część.

iFixit Podkładka magnetyczna Pro


Całą ofertę produktów iFixit znajdziesz w x-kom