Motorola zaprezentuje nowe smartwatche. Będzie mała niespodzianka.

Motorola to firma z bogatą historią w obszarze telefonii i nowych technologii. Bogata jest również historia zmian własnościowych, które obserwowaliśmy w ostatnich latach. Zgodnie z trendem firmowym nadszedł również czas na zmiany w dziale smartwatchy.

Nowe modele smartwatchy od Motoroli

Do tej pory za ich produkcję odpowiadała firma eBuyNow, a Motorola jedynie przystawiała swoje logo na już gotowym zegarku. Wraz z nową falą urządzeń mają nadejść pewne zmiany, choćby w kształcie oferowanych smartwatchy.

Na fragmentach oficjalnych prezentacji opublikowanych przez serwis 9to5Google zaobserwować możemy zegarek o kwadratowym kształcie z zaokrąglonymi rogami oraz klasyczny, okrągły. Widać również zmianę w nazewnictwie.

Wszystko wskazuje na to, że urządzenia otrzymają nazwę Moto Watch i Moto One. Dodatkowo pojawić się ma również zegarek Moto G, który przywołuje na myśl bardzo udaną serię telefonów, jakie Motorola sprzedaje od wielu lat (Z doskonałym aparatem Moto G 2015, który znalazł wielu wielbicieli wśród programistów i do dziś otrzymuje nieoficjalne aktualizacje).

Kiedy premiera?

Premiera Moto G ma nastąpić w czerwcu, a miesiąc później pojawić się mają zegarki z linii Moto Watch i Moto One.

Czy nazwa mówi nam coś więcej?

Redaktorzy XDA spekulują, że zaprezentowane nazewnictwo może odzwierciedlać półki cenowe i jakościowe poszczególnych zegarków. Wspomniane już telefony Moto G należały do niższej półki cenowej i tak samo może być w przypadku zegarka. Z kolei Moto One może znaleźć się w kategorii wagowej telefonów z serii One. Idąc tym tropem, można przypuszczać, że zegarki Moto Watch będą tymi najdroższymi.

moto smartwatch nowe
Tak mogą wyglądać dwa z nowych zegarków Motoroli. Źródło: Prezentacja CE Brands

Kto wyprodukuje nowe zegarki Motoroli?

Póki co nie mamy na ten temat żadnych pewnych informacji. Najprawdopodobniej znów dojdzie do współpracy z dostawcą gotowych produktów, pod którymi podpisze Motorola. Z dostępnych informacji nie wynika, kto zajmie się wytwarzaniem nowej serii ani czy zaoferuje ona coś, czego nie znamy choćby z linii stylowych zegarków Moto360. Można jedynie przypuszczać, że najbliżej jest do kontynuowania współpracy z eBuyNow, jako że nie było informacji o zgrzytach pomiędzy oboma podmiotami.

motorola koperta smartwatch
Byc może tak będzie wyglądała koperta jednego z nowych zegarków. Źródło: CE Brands

Jedna dodatkowa zagadka?

Na prezentacji korporacyjnej CE Brands pokazany został zegarek Motoroli z przezroczystą kopertą ukazującą środek urządzenia i m.in. system ładowania. Swym kształtem smartwach przypomina serię Moto360, ale czy i kiedy zobaczymy prawdziwy produkt o takich cechach, to trudno powiedzieć. Z pewnością byłaby to ciekawa odmiana i interesujący zwłaszcza dla geeków aspekt zegarka.

Jedno jest natomiast pewne. Jeśli w sieci pojawi się coś interesującego na temat nowych zegarków Motoroli postaramy się Was o tym poinformować. Co sądzicie o nowym „kwadraciaku” na rękę od Motoroli? Jest lepszy od klasycznych zegarków okrągłych z serii Moto360?

Źródło: XDA, 9to5Google, Twitter, CE Brands