Mobilnie, profesjonalnie i wydajnie – laptopy z RTX Studio

Każdy grafik, montażysta czy animator wie, jak kluczowy jest komfort obsługi profesjonalnego oprogramowania i szybkość jego działania. Praca na dużych projektach wymaga sporej mocy obliczeniowej, tak samo zresztą jak ich finalizowanie. W tym miejscu z pomocą przychodzi NVIDIA ze swoim programem RTX Studio.

Promocja: Laptop RTX Studio z Adobe Creative Cloud gratis

Do 31 grudnia 2020 roku każdy, kto zakupi notebook oznaczony NVIDIA Studio, otrzyma za darmo 3-miesięczny dostęp do usługi Adobe Creative Cloud. Oferta ta jest niezwykle atrakcyjna, gdyż łączna wartość tych 3 miesięcy subskrypcji wynosi aż ponad 1100 zł!

NVIDIA i Adobe promocja

Co należy zrobić, aby skorzystać z promocji?

 1. Kup laptopa NVIDIA Studio od sprzedawcy uczestniczącego w promocji.
 2. Sprawdź w poczcie elektronicznej czy dotarł kod promocyjny, następnie pobierz oprogramowanie GeForce Experience i utwórz nowe konto lub zaloguj się na już istniejące.
 3. Kliknij ikonę swojego konta w prawym górnym narożniku i wybierz Zrealizuj.
 4. Wprowadź kod promocyjny z tej wiadomości e-mail w górnym pasku i kliknij Zrealizuj.
 5. Wyświetli się oferta Adobe Creative Cloud – kliknij Zrealizuj, aby uzyskać kupon z kodem.
 6. Kliknij KOPIUJ, następnie Dokończ realizację przy pomocy tego odnośnika, wklej kod i kliknij zatwierdź.
 7. Utwórz identyfikator Adobe ID lub zaloguj się przy użyciu istniejącego identyfikatora Adobe ID.
 8. Kliknij Zrealizuj, następnie Dodaj metodę płatności, aby automatycznie odnawiać subskrypcję, lub Przypomnij mi później.
 9. Kliknij Rozpocznij, aby rozpocząć pobieranie.
 10. Ciesz się z 3-miesięcznym bezpłatnym członkostwem w usłudze Adobe Creative Cloud – plan Wszystkie aplikacje.
 11. Wykaż się kreatywnością! Dziel się swoimi kreacjami w serwisach Instagram, Facebook lub Twitter z hasztagiem #StudioShare

Co oznacza RTX Studio w laptopie?

Funkcja RTX, czyli technologia realistycznego obliczania rzutu promeni świetlnych w czasie rzeczywistym została zaimplementowana już w kartach graficznych z rodziny RTX 2000. Teraz trafiła ona do profesjonalnych układów Quadro i zagościła się w laptopach na dobre. RTX to jednak nie tylko efekt graficzny, wykorzystywany w grach, animacjach i filmach, to także cały szereg najróżniejszych technologii wspierających użytkowników profesjonalnych.

minecraft rtx

Laptop posiadający certyfikat RTX Studio oferuje szereg korzyści dla użytkowników korzystających z najróżniejszych aplikacji z gatunku „content creation”. Takie urządzenia wyposażone są albo w wydajne „cywilne” układy Geforce RTX, takie jak RTX 2060, 2070 Super i 2080 Super, albo w super wydajne układy z rodziny Quandro, które przeznaczone są głównie do profesjonalnego zastosowania. Są to takie karty graficzne, jak Quadro RTX3000 i RTX5000. Oprócz wydajnego układu graficznego wewnątrz takiego laptopa znajdziemy także bardzo wydajne procesory, sporą ilość pamięci RAM, a także superszybkie dyski SSD. 

RTX Studio laptop grafika

Nie samymi wydajnymi podzespołami profesjonalny sprzęt stoi i NVIDIA bardzo dobrze o tym wie. Dlatego też laptopy certyfikowane RTX Studio posiadają wyświetlacze, oferujące możliwie najdokładniejsze odwzorowanie barw z zachowaniem dobrych kątów widzenia i wysokiej rozdzielczości. Rozdzielczość 4K i wysoka wierność kolorów w ekranie laptopa nie jest już mrzonką, a rzeczywistością.

Niezwykle ważną sprawą przy przykładowo obróbce wideo albo renderowaniu gotowej sceny 3D jest stabilność zarówno oprogramowania jak i samego sprzętu. Aby zapewnić jak najlepsze doświadczenia płynące z użytkowania laptopów z certyfikatem RTX Studio, NVIDIA przygotowała na ich potrzeby specjalny zestaw sterowników o nazwie NVIDIA Studio Driver, dostępnych na oficjalnej stronie producenta. Zapewniają one pełną kompatybilność z możliwie największą ilością popularnych programów do edycji filmów, grafiki wektorowej, grafiki 3D i wielu innych, a także wysoką stabilność pracy nawet podczas dużego obciążenia karty graficznej wieloma zadaniami naraz.

RTX Studio, czyli szybsza praca

Praca z grafiką i wideo

Laptopy z kartami graficznymi RTX, zarówno z rodziny Geforce jak i Quadro oraz z certyfikatem RTX Studio to nie tylko bardzo wydajne komponenty i duże cyfry w specyfikacji. Ich najważniejsze zalety objawiają się podczas faktycznej twórczej pracy, czyli szybkość, stabilność i płynność działania.

Przykładowo korzystając z oprogramowania do obróbki filmów Adobre Premiere Pro, czyli aplikacji świetnie znanej zarówno amatorom jak i profesjonalistom, włączenie w ustawieniach akceleracji obliczeń poprzez kartę graficzną NVIDII drastycznie poprawia komfort użytkowania. Nie sprowadza się to jedynie do po prostu szybszego renderowania gotowego klipu, a wspiera cały szereg różnych zadań.

Tak zwany scrubbing, czyli przewijanie nieskompresowanego pliku wideo i odtwarzanie go w różnych momentach potrafi wręcz „zamordować” nawet najmocniejsze komputery. Nie jest to jednak problemem przy uruchomionej akceleracji RTX. To samo tyczy się dodatkowych efektów nałożonych na film, takich jak kadrowanie klipu przy pomocy sztucznej inteligencji. Każde działanie w Adobre Premiere Pro wymagające sporej mocy obliczeniowej działa lepiej dzięki funkcji akceleracji GPU NVIDII.

To samo tyczy się pracy na statycznych obrazach przy wykorzystaniu Adobre Photoshop. Szczególnie duże projekt, takie jak obróbka zdjęć w formacie RAW o sporej rozdzielczości, a następnie znaczna ich modyfikacja z wykorzystaniem setek różnych warstw i efektów przy wsparciu mocy obliczeniowej karty graficznej z rodziny RTX działają znacznie sprawniej i wszelkie nanoszone na nie zmiany pojawiają się szybciej.

Aplikacja do edycji wideo DaVinci Resolve potrafi natomiast wykorzystać nie tylko czystą moc obliczeniową kart graficznych RTX, ale także zaimplementowane w nie procesory sztucznej inteligencji Tensor. Dzięki nim program może dokładnie rozpoznawać twarze na nagraniu i śledzić ich ruch, a także wspierają one edycję efektów i pomagają przy obróbce materiału nawet w rozdzielczości 8K.

laptop i monitor nvidia studio

Renderowanie grafiki 3D

Ta sama moc obliczeniowa i technologie zawarte w kartach graficznych RTX wraz ze specjalnie przygotowanymi sterownikami są ogromną pomocą również dla grafików pracujących na materiałach trójwymiarowych. Wykorzystanie dobrodziejstw kart Geforce i Quadro z serii RTX drastycznie przyspiesza pracę nad projektami 3D, gdzie szczególnie złożone sceny zawierające setki tysięcy polygonów, tekstóry w wysokiej rozdzielczości, efektów świetlnych, ray tracing i wiele innych składowych potrafią renderować się nawet kilkanaście godzin. W takim wypadku stabilne środowisko pracy jest kluczowe do poprawnego działania, a laptopy z certyfiaktem RTX Studio właśnie to zapewniają.

RTX Studio rendering grafika 3d

Wielka moc w niewielkiej obudowie

Wszystkie wyżej wymienione zalety posiadania komputera z certyfikatem RTX Studio, a w szczególności dotyczące mocy obliczeniowej jak dotąd głównie domeną pecetów stacjonarnych. To jednak się zmieniło za sprawą wprowadzenia nowej serii kart graficznych z rodziny RTX do konstrukcji mobilnych.

Laptopy z kartami graficznymi z rodziny RTX


Nvidia RTX laptopy top baner

Od teraz przykładowo będąc w podróży i pracując na laptopie, nie ucierpi na tym nasza szybkość pracy i wydajność. Nie ważne, czy konieczne będzie wyedytowanie długiego materiału w 4K, przygotowanie nowej grafiki pod kampanię marketingową albo poprawki w modelu 3D i jego wyrenderowanie – każde z tych czynności wykona się równie sprawnie na laptopie z certyfikatem RTX Studio jak na wydajnym komputerze stacjonarnym.

Więcej informacji na temat RTX Studio znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej producenta. Jeżeli jesteście zainteresowani laptopami wykorzystującymi tę technologię, zapraszam także na stronę sklepu x-kom.

 

Materiał przygotowany we współpracy z firmą NVIDIA.