MagniFi 2 – nowy soundbar Polka dla Polaków

Amerykańska firma Polk rozszerzyła właśnie swoją ofertę soundbarów. Do znanych modeli MagniFi Mini oraz MagniFi Max dołącza środkowy MagniFi 2.

Charakterystyka Polk MagniFi 2

W oficjalnej informacji prasowej producent tak zachwala zalety nowej grajbelki:

Najnowszy soundbar oferuje opatentowaną przez Polk Audio technologię dźwięku przestrzennego SDA, dekodowanie 5.1 oraz wirtualizację kanałów wyższej warstwy dla zapewnienia najbardziej immersyjnego doświadczenia kina domowego.

Polk MagniFi 2 to konstrukcja dwuelementowa składająca się z belki oraz bezprzewodowego subwoofera.

Polk MagniFy 2 belka i subwoofer

Belka jest konstrukcją całkowicie nową, natomiast wyposażony w 8-calowy przetwornik niskotonowy subwoofer z zewnątrz przypomina basowy moduł z modelu Max. Pozory mogą jednak mylić, bowiem deklarowana moc subwoofera MagniFi 2 jest nieco niższa: 100 W zamiast 160 W (ale niższa będzie też i cena).

subwoofer polk czarna skrzynka

W belce zainstalowano aż sześć przetworników: cztery średnio-niskotonowe oraz dwie wysokotonowe kopułki. To właśnie dzięki nim oraz technice wirtualizacji pod względem reprodukcji dźwięku przestrzennego MagniFi 2 idzie o krok dalej niż Max. Michael McCole, starszy menedżer ds. marketingu soundbarów w Polk Audio, tak oto opisał możliwości grajbelki w tym zakresie:

Wiele soundbarów radykalnie poprawia dźwięk telewizora, ale niewiele z nich oferuje prawdziwie wielowymiarowe wrażenia przestrzenne. Możliwość korzystania z funkcji takich jak opatentowana przez Polk Audio technologia SDA, tryb 3D Audio dla wirtualnych kanałów wyższej warstwy oraz dekodowanie Dolby Digital i DTS sprawia, że soundbar MagniFi 2 to znaczący krok przybliżający świat wielokanałowego dźwięku osiągalny w znacznie bardziej przystępnej cenie.

wygląd belki polk magnify 2

Inne ciekawe cechy soundbara Polk MagniFi 2 to m.in.:

  • obsługa pilotów telewizorów takich marek, jak: Samsung, LG, TCL i Sony (w tym także funkcja uczenia się kodów),
  • technologia Voice Adjust pozwalająca poprawić reprodukcję dialogów i wokali,
  • obsługa Chromecasta, co pozwala odtwarzać muzykę z serwisów Tidal, Spotify i innych,
  • Bluetooth, Wi-Fi.
polk magnify 2

Kiedy Polk MagniFi 2 trafi do sprzedaży?

Do krajowych sklepów najnowszy soundbar Polk MagniFi 2 trafi najprawdopodobniej w sierpniu br. Cena nie jest jeszcze znana, ale będzie on z pewnością tańszy od modelu Max.

Soundbary firmy Polk można kupić w sklepie x-kom