Louis Vuitton zaprezentował prototyp torebki z elastycznym wyświetlaczem. Jest elegancko.

Nietrudno było przewidzieć, że koncept elastycznych wyświetlaczy szybko wyjdzie poza ramy składanych smartfonów, by stworzyć udany związek także z innymi gadżetami. Marka Louis Vuitton pokazała nawet, że mogą stać się integralną częścią nadchodzących trendów modowych. Na przykład jako element damskiej torebki.

Torebka z elastycznym wyświetlaczem AMOLED

Innowacyjna torebka została zaprezentowana na ostatnim pokazie producenta w Nowym Jorku, ale też na oficjalnym koncie instagramowym Louis Vuitton. Elastyczne wyświetlacze AMOLED o rozdzielczości 1920 x 1440 pikseli znalazły się na bocznych ściankach torebki, póki co po to, aby prezentować losowo dobierane obrazy przedstawiające różne miasta na całym świecie.

Torebka Louis Vuitton z elastycznym wyświetlaczem AMOLED
Źródło: engadget.com

Gdzie można kupić torebkę z wyświetlaczem i za ile?

Zła wiadomość jest taka, że na obecną chwilę torebka z elastycznym wyświetlaczem jest na etapie koncepcji, którą jednak marka Louis Vuitton chce przełożyć na konkretny produkt, łączący elegancję z innowacyjnością. Skoro pisałem o złej wiadomości, teraz wypadałoby zamieścić dobrą. Zwłaszcza, że pora na wskazanie szacunkowych cen.

Cóż, dobrych wiadomości cenowych raczej nie usłyszycie, wszak mówimy o innowacyjnej i świeżej wciąż technologii, przede wszystkim jednak – o Louis Vuitton. Dość wspomnieć, że bezprzewodowe słuchawki sygnowane marką tegoż producenta dostępne są na rynku w cenie ok. 1 tysiąca dolarów, a za klasyczne torebki Louis Vuitton trzeba zapłacić od kilku nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Póki co jednak informacji na temat cen za torebkę z elastycznymi AMOLED-ami nie ma. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Może nas pozytywnie zaskoczy?

Kiedy torebki pojawią się na rynku?

Na to pytanie niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Wydaje się jednak, że luksusowa paryska marka nie będzie spieszyć się z wypuszczeniem torebek na rynek. Tym bardziej, że – jak pokazały ostatnie perypetie Samsunga Galaxy Fold – technologia elastycznych wyświetlaczy wymaga jeszcze dopracowania, nim na dobre rozgości się w nowych urządzeniach i gadżetach.

Źródło: engadget.com, Louis Vuitton