Smartwatch Louis Vuitton stał się rzeczywistością. Ile kosztuje i co potrafi?

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych domów modowych na świecie, Louis Vuitton, wypuścił właśnie swój pierwszy inteligentny zegarek o nazwie Tambour Horizon. Co prawda, nie jest to wielkim zaskoczeniem, bo w dzisiejszym świecie wiele uznanych marek podąża za smart-trendem w swoich propozycjach. Niemniej, smartwatch Louis Vuitton wzbudził spore zainteresowanie i wydaje się być całkiem niezłą propozycją. Propozycją, która może podbić serca zarówno fanów technologii, jak i entuzjastów mody, szyku i elegancji.

Louis Vuitton wprowadza Tambour Horizon

Czy istnieje perfekcyjne połączenie nowych technologii i nieśmiertelnej klasyki? Louis Vuitton, jako jeden z wielu domów modowych, postanowił „podjąć rękawice” i udowodnić, że te dwie rzeczy mogą iść ze sobą w parze. I to nie w byle jakim wydaniu.

W ubiegłym tygodniu, francuska marka wypuściła swój pierwszy smartwatch o nazwie Tambour Horizon. Inteligentny zegarek, z wyglądu do złudzenia przypomina swoich analogowych poprzedników, przez co zachowuje nienaganny szyk i elegancję, charakterystyczną dla domu mody Vuitton. 

Louis Vuitton Tambour Horizon smartwatch
fot. Louis Vuitton

Wewnątrz inteligentnego urządzenia ubieralnego mieści jednak zdecydowanie więcej, niż do tej pory. Szczególnie w zakresie technologicznych rozwiązań dedykowanych użytkownikowi oraz szerokiej łączności. 

Inteligentny zegarek w wydaniu Louis Vuitton

Nowy sprzęt wearables przynosi 1,2-calowy okrągły wyświetlacz, który wykonano z szafirowego szkła. Co ciekawe, korpus zegarka Louis Vuitton otrzymał charakterystyczny pierścień Monogram z 24 diodami LED, które podświetlają / wybudzają ekran. Natomiast obudowa Tambour Horizon została stworzona ze stali nierdzewnej i dostępna jest w czterech wersjach oraz kolorach, przez co może być stale personalizowana, np. poprzez wymianę pasków.

Genialna jakość marki Louis Vuitton daje więc nadzieję, że nowy zegarek to bardzo luksusowy i użyteczny sprzęt, który ma sporą szasnę spodobać się wielbicielom mody, chcącym upolować urządzenie smart w swoim stylu. 

Louis Vuitton Tambour Horizon smartwatch
fot. Louis Vuitton

Co potrafi smartwatch Tambour Horizon?

Tambour Horizon, podobnie do innych sprzętów kategorii wearables, otrzymał zestaw funkcji, które doceni każdy użytkownik. Wśród najważniejszych wymienić można m.in. alarm, stoper, powiadomienia o połączeniach, e-mailach i wiadomościach. 

Inteligentny zegarek Louis Vuitton jest też doskonałym pomocnikiem w dbaniu o kondycję i zdrowie – np. stale monitoruje tętno, sprawdza dzienną liczbę kroków i oferuje dedykowane tryby sportowe. Za jego pośrednictwem zweryfikujemy też jakość powietrza i pogodę, a także plan podróży lub przeglądać przewodniki miejskie w dedykowanej ku temu zakładce: Moja Podróż.

Co ważne, urządzenie działa bardzo płynnie. Jest to zasługą zaimplementowanego w nim procesora Qualcomm Snapdragon Wear 4100. Smartwatch Louis Vuitton jest kompatybilny zarówno z Androidem, jak i systemem iOS. Jego twórcy zrezygnowali jednak z oprogramowania WearOS na poczet autorskiego systemu, przez co pozbawiono go m.in. usługi Google Pay. Zegarek oferuje jednak płatności zbliżeniowe za pomocą stale rosnącej w popularność aplikacji Aplipay.

Tambour Horizon smartwatch
fot. Louis Vuitton

Cena i dostępność zegarka LV

Smartwatch Tambour Horizon można już kupić na stronach internetowych i sklepach detalicznych Louisa Vuittona. 

W Stanach Zjednoczonych jego cena to:

  • 3300 USD (ok. 13 200 zł) za model ze stali polerowanej 
  • 3600 USD (ok. 14 400 zł)za matowe modele w kolorze czarnym i brązowym