Coś się nie złożyło. Premiera Samsung Galaxy Fold wstrzymana

Samsung zapowiedział, że przyszłość otwiera się dzisiaj, a tak naprawdę to 26 kwietnia. Czyli wraz z planowanym dniem premiery pionierskiego telefono-tabletu ze składanym ekranem – największej innowacji na rynku smartfonów od lat. Data wprowadzenia Galaxy Folda na rynek została jednak przesunięta.

Smartfon ze składanym ekranem, który na razie nie otworzy przyszłości

Pierwsze egzemplarze Galaxy Fold trafiły przedpremierowo w ręce opiniotwórców i – jak podaje Samsung w oficjalnym oświadczeniu – wielu recenzentów podzieliło się z nami tym, jak wielki potencjał dostrzegają w tym urządzeniu. Dzięki czemu wszyscy, którzy pracowali nad stworzeniem tego przełomowego smartfonu, byli niezwykle zachęceni pozytywnymi emocjami jakie wywołał.

Jednakże kilka godzin testów i wstępnych relacji blogerów później pozytywne wrażenia zostały nieco przyćmione, gdyż – czytamy dalej – niektórzy zwrócili też uwagę na elementy wymagające dalszych usprawnień, tak by zapewnić najlepsze doświadczenia z jego (Samsunga Galaxy Fold) użytkowania.

Z opublikowanych materiałów recenzenckich i wstępnej analizy przeprowadzonej przez producenta, dowiadujemy się, że wspominane elementy wymagające usprawnień, to ekran, który ulegał uszkodzeniu podczas standardowych testów. Przyczyną tego stanu rzeczy – widnieje w oświadczeniu – mogą być siły działające na górne i dolne elementy zawiasu, które są odsłonięte, a które pozwalają uzyskać kształt urządzenia. Pojawił się także przypadek, w którym substancje znalezione wewnątrz urządzenia wpływały na zachowanie ekranu.

Samsung postanowił więc wstrzymać czasowo dystrybucję Galaxy Fold i poddać go dalszym modyfikacjom oraz ponownym testom.

Co się odwlecze…

Z oświadczenia dowiadujemy się także, że nowa data sprzedaży zostanie przekazana do informacji w ciągu kilku następnych tygodni. Oznacza to, że wszyscy konsumenci, którzy skorzystali z przedsprzedażowego zakupu, będą musieli uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości. Ale spokojnie – jak Samsung podaje – cenimy sobie zaufanie, jakim obdarzają nas nasi klienci, a którzy są dla nas najwyższym priorytetem. Aby móc przewodzić branży, Samsung jest zobowiązany do bliskiej współpracy z klientami oraz partnerami.

Myślicie, że, biorąc pod uwagę sławę technologicznego lidera, jaką cieszy się Samsung, Galaxy Fold ma jeszcze szansę zwojować rynek smartfonów?

Źródło: Samsung, Twitter