UltraGear 17G90Q – LG wchodzi na rynek gamingowych laptopów

Firmy LG ogłosiła niedawno swój pierwszy laptop do gier o nazwie LG UltraGear 17G90Q. Nowy gamingowy produkt koreańskiej firmy to sprzęt klasy premium o zaawansowanej specyfikacji. Źródłem mocy notebooka będzie nieokreślony jeszcze procesor 11. generacji Intela z serii H oraz karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 3080 Max-Q.

LG UltraGear 17G90Q – mocne komponenty i smukła konstrukcja

Na kilka tygodni przed targami CES 2022 firma LG ogłasza swój pierwszy laptop skierowany do graczy — UltraGear 17G90Q. Jak wskazuje przedrostek w nazwie laptopa, należy on do linii gamingowego sprzętu UltraGear firmy LG. Pomimo tego, że jest to pierwsza produkt producenta na rynek laptopów do gier, 17G90Q idzie na całość.

Zanim przejdę do specyfikacji wewnętrznej, muszę wspomnieć, iż kluczową cechą nowych laptopów UltraGear jest to, że „dzielą DNA z lekkimi notebookami z serii Gram”. Oznacza to, że nowa gamingowa seria ma aluminiową obudową, stonowany wygląd, a także oferuje dobry poziom mobilności. Na przykład LG UltraGear 17G90Q ma mieć 17-calowy ekran, grubość zaledwie 21,4 mm, pokaźną baterię 93 Wh i ważyć poniżej 2,7 kg.

Ekran LG 17G90QTM

Przejdźmy zatem do tego co tygryski lubią najbardziej, czyli specyfikacji wewnętrznej. Pod maską firma LG zdecydowała się na wypróbowane i zaufane połączenie procesora Intel Tiger Lake-H 11. generacji (na tą chwilę nie wiadomo, który dokładnie model CPU pojawi się w notebooku) z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 3080 Max-Q. Dodatkowo konstrukcja została wyróżniona nagrodą CES 2022 Innovation Award.

Pełna specyfikacja LG UltraGear 17G90Q

Chłodzenie z komorą parową

Obecna LG tworzy cienkie i lekkie laptopy, reprezentowane przez linię Gram. Jednak laptop do gier to zupełnie inna bajka, a ponieważ producent próbuje tutaj nawiązać do aktualnej serii, niektórzy mogą martwić się o temperatury i thermal throttling. Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez LG nie ma się czego obawiać, ponieważ nowy notebook został wyposażony w komorę parową, która ma utrzymać niskie temperatury, nawet przy maksymalnym obciążeniu.

Mimo tego, że w sprzęcie użyto karty graficznej o zmniejszonym zapotrzebowaniu na energię, trudno powiedzieć czy komora parowa załatwi sprawę. NVIDIA GeForce RTX 3080 Max-Q to nadal układ, który może pobierać od 80 do 150 W, warto więc poczekać na pierwsze testy notebooka.

Matryca IPS 300 Hz

Jak sama nazwa laptopa wskazuje (17G90Q), został on wyposażony w 17-calowy ekran. Dokładniej, jest to szybka matryca o rozdzielczości FHD 1920 × 1080, z czasem reakcji 1 ms GtG i częstotliwością odświeżania 300 Hz. Ponadto odwzorowanie gamy kolorów to przyzwoite 99% sRGB, wystarczająco dobre dla twórców treści. Niestety specyfikacje LG nie zdradzają żadnych innych szczegółów dotyczących ekranu, na więcej informacji trzeba poczekać do CES 2022.

Pokrywa LG 17G90QTM

Dwudrożny system głośników i technologia Intel Killer Wireless

LG 17G90Q jest wyposażony we wbudowany dwudrożny system głośników. Obsługujące DTS:X Ultra głośniki mają dokładnie przekazywać kierunkowość i lokalizację dźwięków w środowisku gier, pomagając graczom w znajdowaniu członków drużyny i łatwiejszym tropieniu wrogów. Notebook jest również wyposażony w technologię Intel Killer Wireless, która ma zapewnić szybkie i stabilne połączenie sieciowe podczas grania online.

Klawiatura LG 17G90QTM

Oprogramowanie do gier firmy LG: UltraGear Studio

We wpisie LG poinformowało, że laptop jest wyposażony w oprogramowanie do gier LG UltraGear Studio, które umożliwia użytkownikom dostosowywanie opcji związanych z grami i śledzenie różnych danych dotyczących wydajności – w tym zegara procesora, TDP i zegara GPU oraz współczynnika współdzielenia pamięci – w czasie rzeczywistym. Aby uzyskać niepowtarzalny wygląd, użytkownicy mogą wybrać i zastosować inny kolor do każdego klawisza klawiatury RGB.

Kiedy premiera LG UltraGear 17G90Q?

Ceny LG UltraGear 17G90Q nie są jeszcze dostępne. Ale kiedy produkt zostanie wprowadzony na rynek? Prawdopodobnie  na początku przyszłego roku. Sprzęt początkowo będzie dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej. Więcej informacji powinno pojawić się na stronie LG w trakcie trwania eventu CES 2022.

Sprawdź także: