TECNO wchodzi na polski rynek. Co to za marka i jaki sprzęt oferuje?

W Polsce już niebawem zadebiutuje sprzęt elektroniczny chińskiej marki TECNO. Firma swoją działalność w naszym kraju rozpoczęła w maju i wiemy, że jeszcze przed rozpoczęciem wakacji do sprzedaży trafią pierwsze smartfony tego producenta. I chociaż w Polsce markę mogą kojarzyć głównie osoby interesujące się technologią, to trzeba zaznaczyć, że sprzęt ma duże uznanie w ponad 70 krajach na całym świecie. Czym jest TECNO? Jakie smartfony TECNO trafią do Polski?

TECNO – nowość na polskim rynku, a na świecie uznana marka

TECNO to marka, która należy do TRANSSION Holdings. W tym miejscu trzeba dodać, że do tego samego konglomeratu należy również Infinix, a więc brand, który w Polsce kojarzy się głównie ze smartfonami. TECNO zaś za granicą radzi sobie bardzo dobre – sprzęt tego producenta sprzedawany jest w ponad 70 krajach na pięciu kontynentach. Nie jest to więc anonimowa firma, a jej wiarygodność potwierdzają liczne nagrody, które marka otrzymała na przestrzeni ostatnich kilku lat.

TECNO ma bardzo duże ambicje, ponieważ pragnie zostać producentem sprzętu premium. Jak będzie w rzeczywistości przekonamy się w kolejnych latach. Natomiast dobrym prognostykiem niech będzie chociażby wydany na początku 2023 roku TECNO Phantom V Fold, a więc składany smartfon, który okazał się być wartą uwagi alternatywą dla innych składaków dostępnych na rynku.

Sprzęt TECNO W Polsce. Pierwsze smartfony już niebawem

Jeszcze w czerwcu bieżącego roku do sprzedaży trafią pierwsze smartfony TECNO. Pracować będą na autorskiej nakładce systemowej HiOS. Choć w tej chwili trudno powiedzieć, w jakiej kolejności, mają to być cztery serie:

  • PHANTOM – flagowa seria, a w niej między innymi składane smartfony,
  • CAMON – wyróżniać ma się bardzo dużymi możliwościami fotograficznymi, a także artystycznym designem,
  • SPARK – średniaki, które dobrze sprawdzą się na co dzień, a dodatkowo wyróżnia je stylistyka,
  • POVA – seria przeznaczona głównie do mobilnego gamingu.

Możemy zadać sobie pytanie, czy TECNO ma szansę namieszać na polskim rynku smartfonowym. Z pewnością jest na to potencjał, bo patrząc na poczynania marki za granicą, wrażenia można mieć głównie pozytywne. Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę wspomnianego wcześniej TECNO Phantom V Fold.

Natomiast nie wiemy, jakie konkretnie modele pojawią się w sprzedaży, jaka będzie ich specyfikacja i cena, a jest to przecież kluczowe, by ocenić debiut. Na szczęście przekonamy się niebawem. Na tę chwilę przyznaję, że wzornictwo smartfonów TECNO jest bardzo ciekawe i już pod tym kątem warto zwrócić uwagę na markę.

tecno smartfony
Źródło obrazka: Facebook / Tecno Mobile Poland

Oprócz smartfonów TECNO jest również producentem laptopów, słuchawek, zegarków czy urządzeń smart home, stawiając tym samym na swój własny ekosystem. Pierwsze smartfony TECNO już niedługo pojawią się w sprzedaży w x-komie.