Nowy ThinkBook Plus od Lenovo zapowiada się jako idealny laptop dla grafików i ilustratorów

Lenovo coraz odważniej eksperymentuje ze swoimi laptopami. ThinkPad X1 Fold chełpił się mianem pierwszego notebooka ze składanym ekranem, zeszłoroczny ThinkBook Plus natomiast oferował bardzo ciekawe rozwiązanie w postaci dodatkowego ekranu e-ink, umieszczonego po zewnętrznej stronie pokrywy. Nowy Lenovo ThinkBook Plus nie będzie kontynuować patentu poprzednika (a szkoda), w zamian jednak zaoferuje coś jeszcze bardziej spektakularnego – wbudowany tablet graficzny.

Nowe przecieki i zdjęcia dotyczące ThinkBooka Plus

Prezentację nowego ThinkBooka Plus Lenovo zaplanowało na targi CES 2022. Jak to jednak często bywa, grafiki prezentujące urządzenie znalazły się w sieci trochę wcześniej. Pierwsze przecieki pojawiały się już w listopadzie, jednak dopiero teraz, za sprawą Twitterowicza Evana Blassa, dostaliśmy kilka zdjęć w wysokiej rozdzielczości.

Lenovo ThinkBook Plus 2022 render

I cóż można rzec, prócz tego, że laptop wygląda jak mokry sen grafików, ilustratorów i innych twórców treści wizualnych?

Nie wiem.

W każdym razie ja, mimo że swój wątpliwy talent wykorzystywałem jedynie do rysowania genitaliów w zeszytach kolegów, ekscytuję się przeokrutnie.

Przy okazji sprawdźcie inne nasze teksty dotyczące laptopów Lenovo:

Lenovo ThinkBook Plus 2022 render pokrywa

Co wiemy o specyfikacji Lenovo ThinkBook Plus 2022?

Tablet ma znajdować się tuż obok klawiatury laptopa. Na renderach prezentuje się to świetnie, aczkolwiek od razu budzi wątpliwości co do wygody korzystania z klawiszy, ściśniętej przecież i ulokowanej w miejscu, do którego trzeba będzie przyzwyczaić. Z drugiej strony 17-calowy panoramiczny wyświetlacz z automatu rozszerza przestrzeń roboczą podstawy laptopa, więc może nie będzie tak źle.

Pożyjemy, przetestujemy, zobaczymy.

Co daje nam wbudowany tablet? Całe mnóstwo możliwości. Najważniejsze jest jednak takie, że umożliwi pracę w Photoshopie czy Illustratorze bez konieczności posiadania przy sobie oddzielnego tabletu graficznego. Trudno spekulować, na ile wygodne to będzie, z pewnością jednak sprawdzi się jako rozwiązanie doraźne.

Oczywiście wbudowany tablet wyposażono w ekran dotykowy, bo jakby inaczej, z obsługą pióra cyfrowego. Na ekranie możemy więc chociażby pisać, rysować czy edytować zdjęcia. Ponadto dodatkowy panel może być wykorzystywany jako agregator ulubionych aplikacji, które będziemy mieć, dosłownie, pod ręką.

Lenovo ThinkBook Plus 2022 render ekran

Nikt nie zabroni nam również wykorzystywać tabletu jako dodatkowego ekranu i na przykład odpalać na nim Teamsy, by na głównym panelu pracować na edytorze tekstu czy przeglądarce.

Czego jeszcze możemy się domyślać w sprawie specyfikacji ThinkBooka Plus? O bebechach dowiemy się zapewne dopiero podczas CES 2022, natomiast z przecieków widać, że urządzenie posiada port HDMI, dwa USB-A i USB-C, czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk zasilania, a także kamerkę do rozmów online z fizyczną przesłoną do ochrony prywatności.