Lenovo Legion 2 Pro. Specyfikacja i data premiery gamingowego potwora

Już 8 kwietnia opadnie kurtyna niepewności i dowiemy się wszystkiego o smartfonie Lenovo Legion 2 Pro. Smartfonie o tyle ciekawy, że przeznaczonym dla graczy. I to nie w jakiejś części, ale w pełni. Świadczy o tym jego specyfikacja, ze 144-hercowym wyświetlaczem na czele. Sprawdź, co jeszcze ma zagościć w jego gamingowych trzewiach.

Jak wygląda Lenovo Legion 2 Pro?

W tym przypadku mamy do czynienia z urządzeniem już nie tylko stylizowanym na gaming, lecz z takim, którego każdy aspekt koncentruje się na gamingu. Tylny panel zaprojektowano pod kątem trzymania ekranu w poziomie, a nie w pionie, stąd wypukła wyspa pośrodku oraz smuklejsze flanki.

Co więcej, we wspomnianej wypukłości zainstalowano wentylator. Nieoficjalnie mówi się nawet o podwójnym wentylatorze! Detal zapożyczony ze znacznie większych urządzeń gamingowych: konsol i komputerów. Nie będziemy więc skazani wyłącznie na chłodzenie pasywne, połączone ze stale rozgrzaną obudową, lecz możemy liczyć na aktywne wsparcie oraz lepszą ochronę obciążonych podzespołów. O nich napiszę za chwilę.

Lenovo Legion 2 Pro
Źródło: Weibo

Legion 2 Pro ma również sporych rozmiarów głośnik usytuowany w dolnej ramce. Dolnej, jeśli spojrzeć na urządzenie od tyłu, w dodatku gdy trzyma się je poziomo. Kilka pochyłych linii zdaje się być kratownicą systemu audio. Pytanie: czy to jedyne ujście dźwięku w smartfonie, pozostaje otwarte.

Centralnie umieszczone aparaty

Gdyby Lenovo Legion 2 Pro miał klasyczne usytuowane obiektywy, byłyby one ciągle brudne. Przypomnę, że konstrukcja smartfona niejako wymusza poziomy uchwyt. Nic więc dziwnego, że moduł foto powędrował na środek. Tam niełatwo go będzie dotknąć, a w konsekwencji wybrudzić.

Niestety poza tym, że smartfon będzie miał 2 oczka do robienia zdjęć, nie wiemy o aparacie właściwie nic (może poza tym, że matryca główna prawdopodobnie poszczyci się rozdzielczością 64 Mpix, a selfie zrobimy 44-megapikselowym aparatem). Jedynym pewnikiem jest sąsiedztwo diody LED. Ta jest chyba jednotonowa.

Wyświetlacz 144 Hz E4 AMOLED

Byłoby nie fair, gdyby obraz nie nadążał za potężną specyfikacją. Na szczęście o ten aspekt nie trzeba się martwić. Legion 2 Pro ma otrzymać panel E4 AMOLED produkcji Samsunga, a jego przekątna wyniesie 6,92”. Tę powierzchnię wypełni rozdzielczość 2460 x 1080 px. Odświeżanie ekrany liczyć ma 144 Hz, spodziewajmy się zatem płynnych i ostrych jak brzytwa obrazów.

Ciekawi mnie, czy tak wysoka częstotliwość odświeżania będzie ustawiona domyślnie dla tryby gry, czy wzorem innych smartfonów będzie ją można aktywować / dezaktywować, oszczędzając tym samym akumulator? A skoro o baterii mowa, ogniwa mają mieć pojemność 5000 mAh, a za ich ładowanie odpowiedzialny ma być zasilacz 110 W!

premiera Lenovo Legion 2 Pro
Źródło: Lenovo

Specyfikacja Legiona 2 Pro. Snapdragon 888 rządzi

Na pokładzie Legiona 2 Pro topowy procesor Snapdragon 888 z GPU Adreno, które wygeneruje do 144 klatek obrazu na sekundę. Logicznym staje się zatem zastosowanie 144-hercowego panelu. Z CPU zintegrowany jest modem 5G, jednostkę wykonano w 5-nm procesie technologicznym.

O ile każdy Lenovo Legion 2 Pro (bo ma mieć kilka wersji) otrzyma Snapdragona 888, o tyle nie we wszystkich będzie tyle samo pamięci RAM i flash. W dniu premiery najpewniej ujrzymy 3 konfiguracje:

  • 12 GB RAM + 256 GB flash
  • 16 GB RAM + 256 GB flash
  • 16 GM RAM + 512 GB flash

Legion 2 Pro. Kiedy premiera? Jaka cena?

Data premiery jest znana. Lenovo podało datę na grafikach reklamowych, a tam widnieje dzień 8 kwietnia 2021 r.

Cenę, nawet sugerowaną, udało się firmie utrzymać w tajemnicy. Tę poznamy w momencie prezentacji smartfona.

Zobacz smartfony dla graczy w x-komie

Źródło: Weibo, Lenovo