Poco F3 Pro|X3 Pro – data premiery, cena, specyfikacja. Pierwsze informacje o nowych Pocophonach

Kto pamięta debiut Pocophone F1 na rynku? To tak jakby Xiaomi przybyło z zupełnie innego świata, a to przez bardzo niską cenę i topowe wówczas podzespoły, jakimi cechowało się pierwsze Poco. Kolejne modele otrzymały już nieco bardziej oszczędne podzespoły, ale też trudno było traktować wszystkie jako typowe budżetowce. Za horyzontem natomiast kolejna premiera Pocophonów – co wiemy o najnowszych Poco F3 Pro|X3 Pro? Jaka będzie ich cena i specyfikacja?

Poco F3 Pro|X3 Pro – data premiery

Poco oficjalnie ogłosiło, że 22 marca odbędzie się premiera nowych smartfonów. Specjalna konferencja ma wystartować (oczywiście) online o godzinie 12:45 polskiego czasu. Z przecieków można się dowiedzieć, że owe urządzenia to Poco F3/F3 Pro i/lub Poco X3 Pro. W tej chwili trudno to jeszcze doprecyzować. Wydarzenie będzie można śledzić za pośrednictwem Twittera, Facebooka i YouTube.

Nowy Pocophone promowany jest hasłem When Power Meets Speed i hasztagiem #KingPOCO. Ma to być jednocześnie największe wydarzenie Poco w tym roku.

Smartfony zostały już zaprezentowane. W tekście Poco X3 Pro|F3 – specyfikacja, wygląd, cena. Nowe Pocophony zaprezentowane znajdziecie wszystkie oficjalne informacje o nowych modelach Poco.

Poco F3 Pro|X3 Pro – specyfikacja

Nieco rozbieżne informacje można spotkać pod względem specyfikacji, a to dlatego, że faktycznie jeszcze nie wiemy, jakie warianty zaprezentuje Poco i w jakich częściach świata będą sprzedawane. Mówi się przede wszystkim o wykorzystaniu nowego Snapdragona 860 lub 870, który napędza Redmi K40 (czyli właściwie Poco na rynek chiński). Procesor mógłby być wspierany przez 6 lub 8 GB pamięci RAM, a także co najmniej 128 GB pamięci wewnętrznej. Od wyboru procesora zależeć będzie też obsługa 5G.

Bardzo możliwe, że Poco F3 Pro|X3 Pro otrzyma ekran AMOLED FHD z odświeżaniem 120 Hz. Aparat główny może mieć natomiast rozdzielczość 48 Mpix. Miejmy nadzieję, że hasztag #KingPOCO będzie zobowiązujący do równie królewskiej specyfikacji smartfona.

Poco F3 Pro|X3 Pro – cena

Poco w założeniu ma być marką na każdą kieszeń. Według najbardziej wiarygodnych przecieków cena ma rozpoczynać się od 269 euro (ok. 1230 zł) za najmniejszą wersję pamięciową – 6/128 GB. Sugerować można się cenami Redmi K40 i K40 Pro, które mimo mocnych podzespołów, zaczynają się od 1999 juanów (ok. 1150 zł).

Pozostaje czekać do 22 marca, kiedy odbędzie się konferencja When Power Meets Speed i poznamy najnowsze Pocophony. Niewykluczone, że będzie to kolejny hit, jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości.

Źródło: techadvisor.co.uk

Smartfony Poco znajdziesz w sklepie x-kom