Sterylizator UV z ładowarką indukcyjną od Samsunga łączy pożyteczne z… pożytecznym

Dbanie o zdrowie jest ważne. Wręcz najważniejsze. Dlatego czyszczenie sprzętów codziennego użytku powinno być co najmniej istotne. Mogą na nich czaić się groźne bakterie i wirusy, które znajdują prostą drogę do naszego organizmu – np. podczas każdego przyłożenia smartfona do ucha. Teraz możesz zafundować domowe SPA swojemu smartfonowi oraz innym gadżetom dzięki sterylizatorowi UV z ładowarką indukcyjną od Samsunga.

Jak działa sterylizator UV?

Sterylizator UV z ładowarką indukcyjną Samsung wygląda jak coś w stylu „wanienki” dla smartfona – lecz rzecz jasna bez wody. W niewielkim pudełku znajdują się lampy dezynfekujące. Aby pozbyć się bakterii i wirusów z powierzchni urządzenia wystarczy włożyć je do środka, zamknąć wieczko i nacisnąć przycisk zasilania. Proces czyszczenia trwa 10 minut.

Ponieważ każda dobra kąpiel regeneruje, to wewnątrz sterylizatora znajduje się ładowarka indukcyjna o mocy 10 W, która pozwala na ładowanie wszystkich urządzeń zgodnych z certyfikatem Qi. Oczywiście koniec czyszczenia urządzenia nie oznacza końca jego ładowania – to może bowiem ładować się po procesie „kąpieli” lub nawet niezależnie od niego.

Sterylizator UV z ładowarką indukcujną


Według producenta urządzenie działa bezgłośnie i jest bezprzewodowe. Co prawda dźwięku nie da się sprawdzić inaczej niż w praktyce, jednak wygląda na to, że sterylizator można postawić w dowolnym miejscu – nawet na szafce nocnej obok łózka.  

Sterylizator UV i słuchawki bezprzewodowe

Skuteczność sterylizatora UV

Zewnętrzne firmy zajmujące się badaniem i certyfikacją urządzeń – Intertek i SGS! UV-C – potwierdziły, że sterylizator UV od Samsunga usuwa do 99% bakterii i zarazków. Według tych firm to urządzenie jest skuteczniejsze niż specjalne chusteczki antybakteryjne do czyszczenia sprzętów elektronicznych.

Tę skuteczność co prawda trudno jest ocenić gołym okiem, ale sterylizator UV ma ogromną przewagę nad wszelkimi analogicznymi rozwiązaniami. Może zapewnić regularność.

Dlaczego regularne czyszczenie smartfona jest ważne?

Takie praktyczne SPA dla przedmiotów codziennego użytku jest ważne szczególnie dzisiaj. Na smartfonie – którego chyba najczęściej dotykamy zabrudzonymi palcami, a później przykładamy go do twarzy i uszu – znajduje się masa mikroorganizmów, z którymi raczej nie chcielibyśmy się zaprzyjaźniać. Skoro dbamy o noszenie maseczek i dezynfekcję rąk, to dlaczego mielibyśmy nie dezynfekować smartfona i ponownie brudzić sobie przez to ręce?

Nie ma ku temu racjonalnych powodów. Mimo wszystko trudno pamiętać o regularnej dezynfekcji smartfona, a wykonanie jej w prawidłowy sposób nie jest takie proste i oczywiste. Zobaczcie, jak dezynfekować sprzęt elektroniczny?

Regularną i skuteczną dezynfekcję może zapewnić właśnie taki sterylizator UV. Jasne, o włożeniu przedmiotu do urządzenia także trzeba pamiętać, ale wbudowana ładowarka indukcyjna zapewne skłania użytkownika do tego średnio raz na dzień.   

sterylizator uv czyszczenie okularów

Co pomieści sterylizator UV?

Oczywiście sterylizator UV od Samsunga to urządzenie, w którym najprawdopodobniej najczęściej będzie lądował smartfon. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby oczyścić z bakterii słuchawki bezprzewodowe czy inne przedmioty, których nie trzeba ładować – na przykład okulary.

Wewnątrz zmieszczą się przedmioty o maksymalnych wymiarach 196 × 96 × 33 mm. Jak przekładają się one na realne urządzenia? Otóż wewnątrz zmieści się Samsung S20 Ultra czy Samsung Note 10+. Są to urządzenia o dużych wymiarach, więc większość popularnych smartfonów także powinna zmieścić się w sterylizatorze bez problemu.

Zobacz sterylizator UV z ładowarką indukcyjną w x-kom