TOP 10 najbardziej opłacalnych laptopów. Październik 2021

Ceny laptopów zmienne są. Jednego dnia to 3000 złotych, a drugiego już 3200. Wahania bywają naprawdę duże, a wyboru to zdecydowanie nie ułatwia. Jak nie przepłacić i wybrać dobrze? Na jakich cechach skupić szczególną uwagę? Zobacz zestawienie najbardziej opłacalnych laptopów w czerwcu.

Najbardziej opłacalny laptop, czyli jaki?

Laptop musi być przede wszystkim odpowiedniej wydajności i to jest główne kryterium, którym powinniśmy się kierować. Bo kto chciałby laptopa łapiącego zadyszkę podczas korzystania z przeglądarki, czy też pisania w Wordzie? Lub z drugiej strony po co płacić za procesor o mocy, której nie wykorzystamy? Najważniejsza jest dobrze dobrana pod względem ceny wydajność i wszystkie notebooki w zestawieniu opierają się właśnie na tym aspekcie.

Laptop do domu i biura

Każdy omówiony laptop ma parametry pozwalające na wygodną pracę w podanym zastosowaniu. Dla przykładu, do 2000 zł możemy kupić notebooka z procesorem Intel Core i3 lub AMD Ryzen 3 oraz 8 GB pamięci RAM, co w zupełności wystarczy do prostych zadań typu Internet, filmy, czy pakiet Microsoft Office. Podnosząc budżet o niecałe 1000 zł zyskujemy bardziej niezawodną i po prostu szybszą konfigurację z Core i5 lub Ryzen 5, czyli jednostkami o klasę wyższą. W tej cenie możemy też liczyć na większą pojemność dysku oraz solidne, aluminiowe wykonanie, co pozytywnie wpłynie na trwałość naszego notebooka. Zobacz więcej laptopów do domu i biura.

Laptop do pracy lub grania

Przekraczając barierę 3000 zł możemy już znaleźć laptopy do gier lub pracy profesjonalnej, czyli do użytku w programach takich jak AutoCAD, czy Adobe Premiere Pro. Te notebooki również będą wyposażone w serie procesorów oznaczone cyfrą 5, jednak istotną różnicą będzie tu końcówka ich nazwy, ponieważ najmocniejsze i najwydajniejsze jednostki posiadają symbol H (np. AMD Ryzen 5 4600H). Laptopy do gier będą także posiadać dedykowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX lub RTX. Poznaj najlepsze laptopy do gier.

Co jest jeszcze ważnego w laptopie?

Istotną kwestią będzie również ekran, a w wielu laptopach można już znaleźć naprawdę przyzwoite matryce IPS, które w porównaniu do zwykłych ekranów LED TN, zapewniają zupełnie inny komfort użytkowania. Najważniejszą cechą wyświetlacza IPS są szerokie kąty widzenia oraz barwy o większym nasyceniu. Oznacza to, że nie musicie martwić o stopień nachylenia matrycy, a komputer z takim ekranem zapewni lepsze doznania podczas oglądania filmów i nie tylko.

Ranking najbardziej opłacalnych laptopów w październiku


Potrzebujesz więcej inspiracji? Zajrzyj do rankingów z laptopami na Geex.

* Podane ceny są aktualne na dzień publikacji rankingu