Kultowe flagowce Razer teraz w wersji bezprzewodowej

Dzięki zastosowaniu autorskiej technologii HyperSpeed marka Razer postanowiła wprowadzić na rynek swoje flagowe akcesoria gamingowe w wersji bezprzewodowej. BlackShark V2 Pro, DeathAdder V2 Pro oraz BlackWidow V3 Pro, to najnowsze urządzenia peryferyjne ze stajni zielonych. W x-komie będą dostępne w październiku.

Zobacz nowe wersje trzech kultowych urządzeń marki Razer z dopiskiem „Pro”

Chyba nikt nie będzie miał żadnych wątpliwości, jeśli nazwę Razer, jedną z wiodących firm produkujących sprzęt przeznaczony dla graczy. Stworzyła ona kultowe już urządzenia, które pośrednio wprowadził świat e-sportu na wyższy poziom. Jednak zieloni nie spoczywają na laurach. Niespodziewanie do oferty trafiły nowe produkty – i nie, nie mam tu na myśli gum do żucia, o których zresztą już pisaliśmy. Tym razem są to słuchawki BlackShark V2 Pro, myszka DeathAdder V2 Pro i klawiatura BlackWidow V3 Pro, wszystko to w wersjach Wireless.

Dlaczego Razer zdecydował się na wypuszczenie kultowych akcesoriów w wersji bezprzewodowej?

Odpowiedź jest prosta, inżynierowie wdrożyli innowacyjną technologię HyperSpeed. Jak zapewnia producent, system ten jest o 25% szybszy niż jakakolwiek inna dostępna technologia bezprzewodowa. Oznacza to, że dzięki szybszej transmisji i wysokiej częstotliwości adaptacyjnej nie odczujesz żadnych opóźnień.

Razer BlackShark V2 Pro. Przejmij kontrolę nad polem bitwy

To bezprzewodowa odsłona modelu bez dopisku Pro. Nie zamierzam opisywać szczegółowo tej wersji, ponieważ Igor zrobił to świetnie w recenzji słuchawek BlackShark V2. My natomiast skupimy się na usprawnieniach, które otrzymała wersja bez kabelka. Znane już przetworniki TriForce Titanium 50 mm zostały wzbogacone o dodatkową komorę głośnika, a częstotliwości zarówno z pasma niskiego, jak i wysokiego, są precyzyjnie dostrojone.

Razer Blackshark v3 Pro wygląd

Razer BlackShark V2 Pro zostały wyposażone w zupełnie nowy kardioidalny mikrofon 9,9 mm. Dzięki poprawionej izolacji głosu i zoptymalizowanej konstrukcji będziesz wyraźnie słyszany przez swój team, nawet jeśli znajdziecie się w samym środku zaciętej rywalizacji.

Całość zestawu waży zaledwie 320 gramów, przez co jest on niezwykle komfortowy. Nauszniki (pokryte pluszową sztuczną skórą) oraz pałąk wykorzystują FlowKnit – oddychającą tkaninę, która ogranicza pocenie się do minimum. Słuchawki na jednym ładowaniu wytrzymają do 24 godzin, a ich maksymalny zasięg to 12 metrów.

Razer DeathAdder V2 Pro. Klasyczna myszka w nowej odsłonie

Kiedy myślimy o kultowych produktach Razer, na myśl przychodzi uznany wśród graczy model DeathAdder. Miał on swoją premierę w 2006 roku, a do chwili obecnej sprzedał się w ponad 10 milionach egzemplarzy.

Wygląd Razer DeathAdder V2 Pro

Zieloni od pewnego czasu stosują we flagowych modelach przełączniki optyczne – nie inaczej jest tutaj. Zapewniają one wyczuwalne kliknięcie bez zjawiska tzw. double clicka, dzięki czemu unikniesz przypadkowych wystrzałów w stronę wyeliminowanego oponenta i nie zdradzisz swojej pozycji.

Myszka posiada aż 8 w pełni programowalnych przycisków, które możesz dostosować do własnych preferencji. Natomiast przy pomocy wbudowanej pamięci szybko przełączysz się pomiędzy konfiguracjami w zależności od pożądanego stylu gry. 

Sylwetka Razer DeathAdder V2 Pro

88-gramowy gryzoń działa w 3 trybach łączności. Przy pomocy Bluetooth, na którym jego żywotność wynosi do 120 godzin lub HyperSpeed, gdzie może pracować do 70 godzin. Oczywiście istnieje również możliwość podłączenia myszki za pomocą dedykowanego kabla.

Razer BlackWidow V3 Pro. Ponad 8 dni na jednym ładowaniu

Razer BlackWidow V3 Pro to propozycja dla graczy, którzy poszukują klawiatury do zadań specjalnych. Nowe przełączniki Razer Yellow są cichsze, a zmodernizowane dwuwarstwowe nasadki klawiszy są odporne na intensywne użytkowanie – ich żywotność wynosi do 80 milionów kliknięć.

Razer BlackWidow V3 Pro wygląd

Konstrukcję oparto na solidnej, aluminiowej obudowie, na której umieszczono także 3 multimedialne przyciski i wielofunkcyjne pokrętło cyfrowe. Długotrwały komfort zapewni Ci pluszowa podpórka pod nadgarstki dołączona do urządzenia. Natomiast o atrakcyjny wygląd dba podświetlenie RGB Chroma, które z łatwością skonfigurujesz pod siebie.

Klawiatura podobnie jak wyżej opisywana myszka, posiada przełącznik trzech trybów. Dzięki technologiom HyperSpeed i Bluetooth sparujesz ją z różnorodnymi urządzeniami, co dowodzi jej wielozadaniowości. 

Razer Blackwidow v3 przyciski

Razer BlackWidow V3 Pro jest w stanie pracować 200 godzin bez podłączenia do ładowarki. Jeśli jednak zapomnisz sprawdzić poziom baterii przed wejściem do świata gry, to w każdym momencie możesz podłączyć kabel USB-C i cieszyć się nieprzerwaną rozgrywką.