Krajobraz po DualSense, czyli nowe devkity PlayStation 5 od fanów

Zaprezentowany w zeszłym tygodniu przez Sony DualSense – pad PS5 – inspiruje. Nie tylko twórców gier, do których trafił, ale i fanów, niecierpliwie czekających na nową konsolę. Nic dziwnego zatem, że w internecie pojawiły się devkity przedstawiające jak – biorąc pod uwagę design kontrolera – mogłoby wyglądać PlayStation 5.

PlayStation 5 oczami fanów

Fani poznali wygląd DualSense oraz istotne funkcje kontrolera w zeszłym tygodniu. Tymczasem na horyzoncie nadal brak oficjalnej fotografii przedstawiającej szerszej widowni samą konsolę. Pojawiające się w internecie grafiki to nadal projekty fanowskie (niektóre prezentowaliśmy w artykułach: Co tam z PlayStation 5? Fejki, spekulacje i gry czy Bardziej PS niż sama PS. Fanowski render PS5). Zaprezentowanie DualSense pokazało im nowe drogi, którymi mogą pójść.

Już w czwartek na portalu LetsGoDigital można było oglądać propozycje Giuseppe Spinelliego. Z kolei dzień później swoją wizją na Twitterze podzielił się Brian C. Worton. Obaj twórcy wykorzystali błękitny pasek świetlny DualSense. Worton nawiązał natomiast do wcześniej obecnych w sieci zdjęć devkitu PS5, z charakterystycznym „V”. Jak napisał Stephen Tailby z PushSquare [Worton] wziął ten nietypowy element i umieścił go w znacznie bardziej atrakcyjnej maszynie.

Tak będą wyglądały pudełka gier?

Czekający na nową konsolę Sony bawią się nie tylko w przewidywanie jej designu. Na Reddicie pojawiła się także propozycja pudełkowych wydań gier na PS5. Użytkownik ruddi2020 przedstawił, jak mogą wyglądać Dying Light 2 oraz Ghost of Tsushima.

ps5 mockup gry
Źródło: Reddit

Co sądzicie o tych projektach? Dajcie znać w komentarzach. O nadchodzących grach na PlayStation 5 przeczytacie natomiast w tekście: PlayStation 5 – jest gorąco czy lepiej od Xboxa? Co z grami?

Źrodło: PushSquare