Konsola KFC podgrzewająca kurczaki. Czyli jak technologia przekracza nasze oczekiwania

W czerwcu tego roku KFC na YouTube opublikowało ciekawy spot, w którym jakże popularny „kubełek” kurczaków zmieniał się w konsolę. Było to działanie szydzące z odwiecznej wojny, która trwa pomiędzy fanami PlayStation oraz Xboxa. Nie musieliśmy długo czekać, aby żart stał się rzeczywistością, bowiem niedługo będziecie mogli nabyć KFConsole.

KFConsole. Ale komu to potrzebne?

Czy kiedykolwiek zajadałeś się czymś podczas grania? Z pewnością tak. Ale czy pomyślałbyś, że swój posiłek możesz podgrzać na konsoli? Z pewnością nie. I taki gadżet z pewnością nigdy by nie powstał, gdyby nie wcześniej wspomniana reklama. Zresztą zobaczcie sami.

Nagranie zdobyło ponad milion wyświetleń, a jego odbiór był jak najbardziej pozytywny. Co więcej, sytuacja była bardzo zbliżona do tej, z tosterem Razera, kiedy to żart zaczął przeradzać się w rzeczywistość. Fani nie tylko chwalili pomysłowość marketingowców, ale używając hasztagu #PowerYourHunger zaczęli domagać się wprowadzenia produktu do oferty. I tak oto narodziła się idea KFConsole, a wraz z nią specjalny oddział KFC Gaming. Co prawda z konsolą nie ma to nic wspólnego (poza nazwą ma się rozumieć), bo jest to mini PC, którego oprogramowanie opiera się na Windowsie.

Jak pewnie niektórzy z Was się domyślają, za projektem musi stać ktoś jeszcze, bowiem KFC nie ma za dużo wspólnego ze światem gamingu. I tak też jest, do współpracy została zaproszona marka Cooler Master.

KFConsole wygląd

Specyfikacja KFConsole

Jak tytułowa dewiza wskazuje, gracze muszą zaspokoić głód nie tylko żołądka, ale także zapotrzebowania na mocny sprzęt. I taki też mają otrzymać. Co prawda dostępne informacje na stronie producenta są szczątkowe. Postanowiłem wypunktować potwierdzone podzespoły oraz możliwości:
  • bazą urządzenia jest MiniPC Intel NUC 9 Extreme, który jakiś czas temu dla Was recenzowaliśmy
  • procesor Intel i9 9. generacji
  • dysk SSD M.2 Seagate Barracuda (2 x 1 TB)
  • karta graficzna od ASUSA (zgaduję, że będzie to coś z rodziny RTX-ów)
  • VR Ready
  • 4k @ 240 fps
  • Ray tracing

Gorrrące kurczaczki na wyciągnięcie ręki

Umówmy się, nikt z nas nie lubi robić sobie przerwy od grania, żeby zrobić sobie jedzenie lub otworzyć drzwi dostawcy pizzy. Musimy oderwać się wtedy od naszej ulubionej gry. Jeszcze gorzej, gdy jest to gra online, której nie można przerwać w każdym momencie (czego niestety nie wiedzą niektóre mamy czekające z obiadem). No właśnie, a co jeśli obiad przygotuje Ci konsola, na której grasz? Oczywiście nie zrobi ona za Ciebie wszystkiego, ale przynajmniej podgrzeje posiłek… to już coś. Wewnątrz przypominającej kubełek z Hot Wingsami KFConsole znajduje się specjalna komora, w której możemy umieścić skrzydełka, bądź jakiekolwiek inne części kurczaka, na które mamy ochotę. Nie koniecznie muszą być to dania zamówione w sieci KFC.
KFConsole szufladka na kurczaki

Proces podgrzewania

Zastanawiacie się pewnie czy urządzenie będzie miało zamontowane jakieś dodatkowe grzałki. Otóż nie. Szufladka została umieszczona tuż nad radiatorem i stanowi część układu chłodzenia. Do jej wnętrza trafia ciepłe powietrze wydzielane przez podzespoły takie jak karta graficzna czy procesor. Cały proces ma przebiegać jak najbardziej naturalnie, nie obciążając komponentów.

Zarówno oficjalna data premiery, jak i cena są w dalszym ciągu nieznane. Osobiście jestem ciekawy finalnego efektu współpracy gigantów z dwóch, jakże od siebie oddalonych gałęzi rynków. Jeśli będzie możliwość przetestowania KFConsole, to bez dwóch zdań – wchodzę w to!