PlayStation 5 Slim już oficjalnie. Mniejsza, lżejsza konsola, z tą samą specyfikacją techniczną i premierą jeszcze w tym roku

Sony ogłosiło wprowadzenie na rynek odświeżonego modelu PlayStation 5. I choć w oficjalnej nazwie konsoli próżno szukać „Slim”, trudno będzie od tej nazwy uciec. Nowe PS5 bazuje bowiem na tych samych podzespołach, co trzyletni już poprzednik, natomiast jest mniejsze, waży mniej i notuje kilka zmian w wyglądzie.

Co nowego wprowadza PlayStation 5 Slim?

Nowy model PS5 został zmniejszony pod względem rozmiarów o ponad 30 procent i odchudzony o 18 i 24 procent w porównaniu do wcześniejszych modeli. Konsola posiada cztery oddzielne panele osłonowe, z górną częścią o połyskującym wykończeniu, podczas gdy dolna część pozostaje matowa. Pod względem designu PS5 Slim nie różni zanadto od poprzedniczki.

Zobacz porównanie PlayStation 5 i PlayStation 5 Slim na żywo

PS5 Slim z wariantami z napędem i bez napędu (choć jeśli ktoś się uprze, to też z napędem)

Odświeżone PS5 będzie dostępne w dwóch wariantach – z napędem i bez napędu. Oba z 1-terabajtowym dyskiem. Ciekawostką jest to, że użytkownicy wersji bez napędu optycznego z biegiem czasu mają dostać możliwość… dokupienia napędu Ultra HD Blu-ray. Na oficjalnym blogu PlayStation przeczytamy, że opcjonalny napęd ma kosztować 119,99 euro.

Jeśli już jesteśmy w temacie zewnętrznych akcesoriów, Sony poinformowało również o nowym zewnętrznym stojaku na konsolę, dostępnym w cenie 29,99 euro.

PS5 Slim stojak

Kiedy premiera PlayStation 5 Slim?

Sony zapowiedziało, że PS5 Slim pojawi się na półkach sklepowych w listopadzie. Sęk w tym, że mowa wyłącznie o rynku amerykańskim. W innych krajach nowa konsola pojawi się nieco później, na blogu Sony przeczytamy o „kolejnych miesiącach”.

Japoński gigant zapowiedział również, że z chwilą, gdy wyczerpie się asortyment obecnych wersji PlayStation 5, nowa, odchudzona wersja stanie się (zapewne do czasu pojawienia się PS5 „Pro”) jedynym dostępnym modelem.

PS5 Slim

PS5 Slim – cena

Sony opublikowało tabelę z cenami PlayStation 5 Slim na różnych rynkach. W Stanach Zjednoczonych konsola będzie kosztować 499,99 dolarów w wersji z napędem Ultra HD Blu-ray i 449,99 dolarów w wariancie bez napędu.

Na rynku europejskim ceny możemy oczekiwać cen na poziomie 549,99 i 449,99 euro, gdzie druga z cen dotyczy oczywiście wersji bez napędu optycznego.

PS5 Slim