Smartwatch i retro konsola w jednym? Oto Retro Gaming Watch

W czasach, gdzie smartwatche są synonimem eleganckiego, wysokotechnologicznego designu, na rynek wkracza unikalny produkt, łączący nostalgiczny urok retro gier z wygodą nowoczesnych urządzeń wearables. Oto Retro Gaming Watch – zegarek, który nie tylko pokazuje czas, ale również służy jako miniaturowa konsola do gier, przypominająca kultowego Game Boya Advance SP.

Retro Gaming Watch: bliższe spojrzenie

Kreacja projektanta Jasona Rogersa to coś więcej niż zegarek; to ukłon w stronę retro designu, który opanowuje różne branże. Jego Retro Gaming Watch, inspirowany Game Boyem SP, pełni równocześnie funkcję smartwatcha, pozwalając użytkownikom cieszyć się klasycznymi grami i funkcjami znanymi z inteligentnych zegarków​​.

Specyfikacja techniczna i design Retro Gaming Watcha

Retro Gaming Watch wyposażony jest w 1,54-calowy wyświetlacz LCD, procesor Renesas/Dialog DA14706, 8MB zewnętrznej pamięci RAM QSPI, 1,5MB pamięci wewnętrznej oraz GPU 2D. Ta średnio imponująca konfiguracja sprzętowa, w połączeniu z FPGA Efinix T20, umożliwia emulację większości konsol do gier 8 i 16-bitowych. Mimo swoich kompaktowych rozmiarów, gadżet posiada funkcjonalny D-pad, cztery przyciski akcji, zintegrowany głośnik mono, magnetometr i akcelerometr​​.

Kiedy jest zamknięty, Retro Gaming Watch działa jak standardowy smartwatch, wyświetlając czas i powiadomienia. Po rozłożeniu, zmienia się w przenośne urządzenie do gier w stylu Game Boya Advance SP, zdolne do obsługi różnorodnych gier emulowanych, od 8 do 16-bitowych tytułów. Mała pamięć urządzenia pomieści klasyczne gry, oferując dawkę nostalgii na nadgarstku. Dodatkowo urządzenie może łączyć się ze smartfonem, wyświetlając wiadomości tekstowe i terminy z kalendarza.

retro gaming watch

Kampania na Kickstarterze i perspektywy na przyszłość

Retro Gaming Watch jest obecnie dostępny w przedsprzedaży za 159 dolarów, a kampania na Kickstarterze zbliża się do swojego celu 35 000 dolarów. Przyszłe ulepszenia, zależne od sukcesu sprzedaży, obejmują dodanie funkcji takich jak monitorowanie tętna, przyciski na ramionach i kamerę.

retro gaming watch

Gadżet czy coś więcej?

To urządzenie to nie tylko powrót do złotych czasów retro gier; to manifest przeciwko „Wielkiej Konformacji” współczesnych smartwatchy. Retro Gaming Watch celebruje różnorodność w designie, oferując zarówno zabawę, jak i funkcjonalność.

Jest świadectwem trwałego uroku retro gier i ewoluującej wszechstronności technologii wearable. Chociaż może nie zapewniać najbardziej zaawansowanego doświadczenia w grach, jego unikalne połączenie nostalgii i funkcjonalności czyni go fascynującym przedmiotem zarówno dla entuzjastów technologii, jak i miłośników retro gier​​​​.