Kolejna krew. Rambo w „Mortal Kombat 11 Ultimate”

Najgorszy koszmar? Czy spełnienie mokrych snów fanów bijatyk i kina akcji ery Ronalda Reagana? Tak czy kwak – John Rambo zasili roster „Mortal Kombat 11 Ultimate”, ulepszonej (graficznie i nie tylko) wersji „jedenastki”. Słynny filmowy weteran w wojny Wietnamie będzie dostępny w ramach zestawu Kombat Pack 2.

„Misja wykonana” – Rambo i Stallone w Mortal Kombat

W Mortal Kombat 11 swoje pięści odcisnęli już tacy bohaterowie ery VHS, jak Terminator czy RoboCop (a we wcześniejszych częściach serii mieliśmy i Freddy’ego Kruegera, i Jasona Voorheesa, czy Predatora i Ksenomorfa). Teraz – w ramach Kombat Pack 2 – do gry w wersji Ultimate wkroczy bohater powieści Davida Morrella i filmów z Sylvestrem Stallonem, by z wiadomej części ciała zrobić przeciwnikom jesień Średniowiecza.

rambo mortal kombat 11 ultimate bandana
Źrodło: NetherRealm Studios

Jak podkreślił reżyser Dominic Cianciolo z NetherRealm Studios, artyści bardzo starali się, by oddać wygląd Rambo z pierwszej części cyklu z 1982 roku, choć czerpali też inspirację z kolejnych filmów (przypomnijmy, że ostatni miał premierę w zeszłym roku). Dodatkową gratką jest ściągnięcie samego Stallone’a, którego głosem Rambo w Mortal Kombat 11 Ultimate przemawia. A tak swoją drogą, wiedzieliście, że w latach 80. do tej roli był rozważany między innymi Dustin Hoffman?

„W piekle czuje się jak w domu” – Rambo w akcji

Studio zdążyło już pokazać komandosa w akcji, a wczoraj Tyler Lansdown, Stephanie Brownback i Derek Kirtzic omówili w ramach streamu Kombat Kast pewne detale związane z postacią Rambo w grze.

Choć dysponuje on bronią – słynny nóż czy łuk z wybuchającymi strzałami, a także karabinem M-60 czy materiałami wybuchowymi – ważną i przydatną umiejętnością jest skradanie się i zastawianie pułapek (np. przy pomocy linki). Ma także atak ze ślizgiem i ciosem z łokcia. Lansdown przyznał, że granie Rambo kojarzy mu się z prowadzeniem rozgrywki takimi postaciami, jak Jax czy Kano.

Dowiedzieliśmy się też, że w nawiązaniu do wypowiedzi pułkownika Trautmana z pierwszego filmu, John jest także w stanie posilać się pełzającymi obok robakami, które przywracają mu energię życiową. Zbyt duże ich spożycie może jednak wywołać wymioty.

Twórcy pokazali również brutality, z Rambo rozcinającym przeciwnikowi czaszkę i wygłaszającym zdanie: Żyj dla niczego albo zgiń za coś, oraz fatality z porażeniem pokonanego fightera prądem.

Prócz Rambo w Kombat Pack 2 pojawią się też Rain oraz Mileena, której gameplay zostanie ujawniony w przyszłości – póki co dostaliśmy malutki fragmencik.

Mortal Kombat 11 Ultimate na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Nintendo Switch można już zamawiać w sklepie x-kom. Premiera gry 17 listopada.

mortal kombat 11 ultimate rambo
Źrodło: NetherRealm Studios

Źrodło: PlayStation.Blog, Twitch, Twitter