Jak zrobić siodło w Minecraft? Czy to możliwe?

Podczas przemierzania świata Minecraft możesz natknąć się na wiele zwierząt, jednym z nich są konie. Poświęcając trochę czasu, możesz oswoić to czterokopytne stworzenie i z jego pomocą podróżować po całym świecie szybciej. Aby to jednak zrobić, potrzebne Ci będzie siodło. Czy można zrobić siodło? Gdzie je znaleźć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Jak zrobić siodło w Minecraft?

Minecraft ma kilka mobów, na których można jeździć: konie, osły, stridery, świnie, a nawet nieumarłe  szkieleto-konie. Aby poruszać się na nich wszystkich, potrzebujesz siodła. Niestety w grze nie ma przepisu na wycraftowanie tego przedmiotu. Jak zatem zdobyć siodło? Można je znaleźć w kilku lokalizacjach, o czym przekonasz się w dalszej części tekstu.

Zostaw więc z tyłu stół rzemieślniczy i piec – nadszedł czas, aby wyruszyć na przygodę i odnaleźć siodło.

Siodło Minecraft carfting

Gdzie znaleźć siodło w Minecraft?

Jak wspomniałem powyżej, nie da się wytworzyć siodła w Minecrafcie. Ale istnieją cztery różne sposoby, aby je znaleźć: otwieranie skrzyni ze skarbami, handel, wędkowanie i polowanie.

Znajdź skrzynię z siodłem

Jeżeli tkwi w tobie dusza podróżnika, na pewno podczas którejś ze swoich wypraw natknąłeś się na skrzynię z itemami. W całym świecie Minecraft jest mnóstwo skrzyń, które mają szansę na zawieranie siodła. Mimo to istnieją lokalizacje, które znacznie zwiększają Twoją szanse na otrzymanie upragnionego przedmiotu. Siodła pojawiają się najczęściej w:

  • fortecach Netheru – 35,7% szansy,
  • lochach – 29% szansy,
  • piramidach – 23,7% szansy,
  • kuźniach – 16,3% szansy,
  • dżunglowych świątyniach – 15,5% szansy,
  • miastach Endu – 13,4% szansy,
  • twierdzach – 2,5% szansy.
Skrzynia Minecraft

Wyłów swoje siodło, niczym okazję na Black Friday

Wędkarstwo jest prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem na otrzymanie siodła. Wszystko, co musisz zrobić to zaopatrzyć się w wędkę, znaleźć jakiś zbiornik wodny i zarzucać spławik. Niestety operacja jest bardzo czasochłonna, ponieważ szansa na wyłowienie siodła jest bardzo niska. Żeby zwiększyć swoją szansę, używaj wędki zaklętej na morską fortunę.

Minecraft łowienie ryb

Kup siodło w wiosce

Jeżeli w Twoim ekwipunku znajduje się mnóstwo szmaragdów to najwyższa pora zrobić z nich użytek. Odnajdź wioskę i odszukaj w niej handlarza, dokładniej rymarza. Aby móc zakupić siodło, sprzedawca musi mieć status mistrza, a żeby go osiągnął, musisz z nim parę razy pohandlować. Przedmiot powinien kosztować 8-10 szmaragdów.

Minecraft sprzedawca skór

Zabijaj osiodłane potwory

Istnieje kilka różnych, mobów po których zabiciu będziesz mógł otrzymać siodło. Największą, bo 100% szansę na otrzymanie siodła masz po zabiciu dewastatora. Jest to mob, który pojawia się w czasie najazdów na wioski, już podczas drugiej fali ataku.

Kolejnym potworem, z którego możesz otrzymać siodło, jest magmołaz występujący w Netherze. Prawdopodobieństwo zdobycia poszukiwanego dropu wynosi tutaj tylko 8,5%. Piekielna kraina nie zalicza się do najłatwiejszych, tak samo, jak pojedynek z dewastatorem, więc początkowo odradzam poszukiwanie siodła w ten sposób.

Minecraft dewastator

Na jakich zwierzętach można jeździć w Minecraft?

Gdy masz już siodło, jesteś gotowy do jazdy. Ale jakie zwierzę wybrać? Istnieją oczywiste opcje, takie jak konie, osły i muły. Każde z tych zwierząt można oswoić, wielokrotnie je dosiadając, aż przestaną cię rzucać. Gdy zostaną oswojone, po prostu „użyj” na nich siodła, a je na nich umieścisz.

Siodło możesz odzyskać, wskakując na zwierzę i naciskając przycisk ekwipunku. Zobaczysz, że każdy wierzchowiec ma własny ekwipunek, z którego możesz zabrać siodło. Oprócz typowych zwierzaków możesz również ujeżdżać świnie i magmołazy.

Sprawdź pozostałe wpisy dotyczące gry Minecraft: