Jak spędzić czas w domu wiosną? #zostańwogrodzie

Serce pęka na pół, gdy za oknem pojawia się pierwsze tej wiosny słońce, a my powinniśmy zostać w domu. Czy da się to jednak jakoś zrekompensować? Mam kilka pomysłów, jak spędzić czas na świeżym powietrzu w obrębie własnego domostwa. Poznajcie je koniecznie, zostańcie w ogrodzie i korzystajcie z wiosny – na ile się da!

Pierwsze dni wiosny w domu

Za oknem ćwierkają budzące się do życia ptaki, słońce wstaje wcześniej i śmielej, a słupek rtęci pokazuje coraz większe wartości. To znak, że idzie wiosna i już niebawem zadomowi się u nas na dobre. Co jednak w sytuacji, gdy nie możemy pozwolić sobie na wyjście i pierwsze słoneczne dni musimy spędzić w obrębie własnego domu?

Nie ukrywam, że uprzywilejowaną grupą osób, które mają znacznie ułatwioną sytuację, są właściciele domów z ogrodami. Gorzej sprawa ma się w przypadku mieszkańców bloków, choć i dla nich przygotowałam kilka pomysłów.

Pomysły na spędzenie słonecznego dnia w domu

W domu można robić naprawdę wiele. Tym bardziej że nieodłącznym elementem jest ogródek – mniejszy lub większy – nieważne. Ważne, że jest.

Ogród to przestrzeń, której ignorowanie podczas pierwszych dni pełnych słońca byłoby po prostu grzechem. Jako mieszkanka bloku, szczerze powiem, że zazdroszczę właścicielom domów możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu i to w obrębie ich własnego domostwa. Jakich? O tym poniżej.

Relaks w ogrodzie na wagę złota

Ile razy, w codziennym biegu, marzyliście, aby mieć, choć chwile dla siebie? Z pewnością mnóstwo. Jest dobra wiadomość. Teraz to macie. Co więcej, w otoczeniu przyrody i z wiosennym słońcem w tle. Oto co możecie zrobić:

  • Rozłóżcie ogrodowy fotel lub materac, zróbcie kawę i weźcie odkładaną od dawna książkę. Czytanie na świeżym powietrzu „smakuje” zupełnie inaczej, wierzcie mi. Jeżeli nie chcecie do ogrodu sprowadzać połowy zasobów księgarni, z pomocą przyjdą czytniki e-book z ekranem e-ink, nieodbijającym światła. 
  • Powiedziałabym, że koniec ze smartfonem, ale nie będziemy się oszukiwać. Jeśli już jednak macie z niego korzystać podczas relaksu to niech się na coś przyda. Odnajdźcie playlisty, które już dawno mieliście przesłuchać, zamknijcie oczy, podłączcie dobre słuchawki i oddajcie swój umysł regeneracji przy dobrych dźwiękach. Możecie też sparować ze smartfonem bezprzewodowy głośnik Bluetooth, który pozwoli na słuchanie muzyki bez konieczności używania słuchawek, w doskonałej jakości  i przede wszystkim – nie tylko Wam, ale i wszystkim osobom przebywającym w ogrodzie. 
  • Rozłóżcie matę i zadbajcie o swoje ciało oraz wnętrze. Nie ma przecież nic przyjemniejszego niż trening na świeżym powietrzu. W określeniu jego parametrów pomogą inteligentne akcesoria wearables. Zmierzą liczbę spalonych kalorii i przeanalizują dzienne postępy. Skoro już zostajecie w domu, wykorzystajcie ten czas dla ciała i dla ducha.

Polecane produkty dla relaksu w ogrodzie


Praca zdalna? Nie ma lepszego miejsca niż ogród 

Zewsząd zalewają nas informacje, jak ważne jest to, aby podczas pracy czy nauki systematycznie dotleniać głowę. I rzeczywiście, przebywanie na świeżym powietrzu wspomaga procesy twórcze, łagodzi stres związany z natłokiem obowiązków i pobudza mózg to efektywniejszej pracy. Skoro masz w swoim zasięgu ogród, słońce i miejsce, gdzie możesz stworzyć stanowisko do pracy zdalnej w ogrodzie, to zorganizuj sobie pracę tak, aby jak najbardziej z tego skorzystać:

W tym kontekście zadbaj o stanowisko pracy – przyda się dobry router Wi-Fi, który nie tylko złapie zasięg w ogrodzie, ale zapewni Ci stabilny i szybki przesył danych. Warto postawić na lekki i mobilny notebook lub tablet, który bez problemu przeniesiesz z miejsca na miejsce. Dobrze, gdyby miał przy tym również pojemną baterię. W razie gdyby tak nie było, zaopatrz się w pojemny powerbank, który uzupełni ją bez konieczności wracania do domu i podpinania sprzętu do gniazdka.

Proponowane produkty do pracy w ogrodzie


W tym temacie polecam również:

A może wiosenne porządki?

Lubicie łączyć przyjemne z pożytecznym? Jeśli tak, to doskonale się składa, bo mam pomysł, który może Was zainteresować.

Otóż czas spędzony na własnym podwórku doskonale jest poświęcić na jego uporządkowanie i solidne przygotowanie do sezonu letniego, a ten przecież tuż, tuż. Możecie pozbyć się zalegających po zimie liści oraz oporządzić i posadzić nowe rośliny, które odwdzięczą się swoim urokiem podczas kolejnych miesięcy. A wszystko na świeżym powietrzu i to we własnym azylu. Satysfakcja gwarantowana, wierzcie mi na słowo.

Co więcej, z pomocą przychodzi technologia, która oferuje urządzenia do ogrodu, sprawiające, że prace te nie są żmudne i monotonne, a wyłącznie bardzo lekkie i przyjemne. Koszenie trawy? Obcinanie gałęzi? Zmiatanie liści? Na wszystko znajdzie się z nimi sposób. 

Po inspirację zajrzyjcie koniecznie do poradnika: 

Jak pielęgnować trawnik po zimie? Zadbaj o ogród i taras na wiosnę

Zobacz sprzęt do ogrodu w sklepie al.to

Karcher LTR 18-25 Battery *INT (Platforma 18 V) geex czas w ogrodzie

A co z mieszkańcami bloków?

Myślicie, że jeśli mieszkacie w bloku, to automatycznie jesteście na przegranej pozycji? Otóż nic bardziej mylnego. Wystarczy, że odpowiednio zaaranżujecie swój balkon. 

Faktem jest, że pole manewru nieco się zawęża, ale przy pomysłowym zagospodarowaniu przestrzeni, również możecie na nim pracować, czy relaksować się w obliczu wiosennych promieni słońca. Do stworzenia wyjątkowego klimatu nie potrzeba przecież hektarów – może miejsca na balkonie nie będzie za dużo, ale przy odrobinie dobrej woli możecie sprawić, by było naprawdę przytulnym zakątkiem, w którym czytanie książki, praca czy relaks przy muzyce to sama przyjemność. 

jak spędzać czas w domu wiosną geex wiosna w ogrodzie