Wiosną 2022 Heroes of Might & Magic 3 trafi na winyle

Oczywiście to nie gra trafi na winyle, ale jej soundtrack – jakże zacny zresztą! Za projektem stoi polski serwis Game Music, który wiosną 2022 roku wypuści na rynek płyty zawierające 41 najlepszych utworów z gry Heroes of Might & Magic 3. Fani mogą już składać zamówienia, a my czekamy na egzemplarz do odsłuchania.

Winyle w 4 wariantach kolorystycznych

Zacznę od ciekawostki. Otóż soundtrack z gry Heroes of Might & Magic 3 pojawi się na winylach w 4 różnych wariantach. Owe warianty nie są przypadkowe. Każdy z nich nawiązuje do innej nacji, dzięki czemu na półkach kolekcjonerów pojawią się zestawy w kolorze:

  • Czarnym (Necropolis Black)
  • Zielonym (Rampart Green)
  • Czerwonym (Inferno Red)
  • Niebieskim (Castle Blue)

Ktoś dociekliwie upierdliwy mógłby stwierdzić, że brakuje jeszcze kilku innych zamków, ale i tak jest oryginalnie. Takie zróżnicowanie w ramach jednej kolekcji jest czymś unikalnym.

Soundtrack Heroes 3 na winylu

Aż 41 utworów na dwóch płytach

Będzie co słuchać! Twórcy mieli rozmach, dzięki czemu na płycie nie będzie raptem kilku najbardziej rozpoznawalnych kompozycji, ale aż 41 zapisanych łącznie na obu stronach winylowych krążków. No dobra, kręgów. W końcu to 12-calowe płyty, każda ważąca po 180 gramów.

Ostrzcie igły w odtwarzaczach, będą miały używanie!

Muzyka z Heroes of Might and Magic 3 na winylu

Edycja limitowana. Tylko 1000 sztuk

Nie powinno dziwić, że tak wyjątkowe wydawnictwo pojawia się w limitowanej ilości. Twórcy wypuszczą na rynek jedynie 1000 sztuk, co czynie te płyty prawdziwym rarytasem.

Kto pragnie wrócić wspomnieniami do Erathii i odwiedzić legendarne lokacje w zremasterowanej jakości, ten prędko odwiedza serwis gamemusic i zamawia sztukę dla siebie. My też czekamy na jedną, a gdy tylko trafi w nasze ręce, podzielimy się wrażeniami na łamach Geeksa.

Właściciel tawerny szepcze mi do ucha, że w odświeżeniu muzyki maczał palce sam Paul Anthony Romero. Kompozytor i twórca ścieżki dźwiękowej do gier z serii Heroes of Might & Magic. Osobistość, która zagrała koncert z Heroes Orchestra, dostępny na płytach CD.

Swoją rolę w przeniesieniu dziedzictwa HoM&M3 odegrał też Rob King. Obaj kompozytorzy powiedzieli, że:

Jedyne, co do tej pory było dostępne, to pliki mp3 lub możliwość przesłuchania kompozycji na kanale YouTube. Wszystkie zostały więc zremasterowane specjalnie na potrzeby tego winylowego, ekskluzywnego wydania.

W rezultacie dźwięk płynący z winyli oddaje magiczne detale rozbrzmiewające w lokacjach Erathii, dostosowane rzecz jasna do wymogów analogowego nośnika.

A skoro warstwa dźwiękowa zyskała nową formę, pokuszono się o oryginalną otoczkę wizualną. Tym zajęła się Magdalena Katańska, autorka genialnych ilustracji przedstawiających smoki. Cztery gatunki – czarny, złoty, zielony i kościany – zagościły na pierwszej okładce.

płyta winylowa z muzyką Heroes 3

W środku czekają kolejne mityczne stwory, m.in. archanioł, arcydiabeł, behemot, feniks, tytan, jednorożec oraz gryf. Ktoś obdarzony umiejętnością sokolego wzroku wypatrzy też symbole czterech rodzajów magii – ziemi, ognia, wody i powietrza. Coś wspaniałego.

Przewidywana data dostawy winyli – wiosna 2022. Pozostaje zaopatrzyć się w Glejt męstwa i czekać na premierę 😉