Jak słodko! Bee Simulator trafia na sklepowe półki

Tę pszczółkę, którą tu widzicie zowią Bee Simulator. Gra pod tym właśnie tytułem debiutuje dziś w sklepach i jest dziełem polskich programistów z VARSAV Game Studios. Nie chodzi w niej jedynie o frywolne latanie z kwiatka na kwiatek, ale o poznanie sekretnego życia pszczół. Szykuje się świetna rozrywka dla całej rodziny.

Symulatory. Jakże je kocham!

Jeszcze zanim zostałem tatą, grywałem w najróżniejsze symulatory. Od lotniczych, przez okrętowe, aż po samochodowe i kolejowe. Nawet w symulator kozy. Dla dzieciaka była to nieopisana frajda, móc wcielić się w rolę pilota F-16 albo F82 G Twin Mustanga, zostać kapitanem ogromnego okrętu wojennego lub zarządzać samodzielnie zbudowaną siecią połączeń kolejowych w. Trzeba było sobie radzić z sytuacjami kryzysowymi, działać pod wpływem presji czasu, wyciągać wnioski z niepowodzeń. Skłamałbym, gdybym powiedział, że symulatory są jedynie zabawą oraz inną formą spędzania wolnego czasu.

Po latach okazały się doskonałym przygotowaniem do… pracy zawodowej. Naturalnie każdy życzyłby sobie, żeby układało się gładko, a problemy omijały szerokim łukiem. Tylko, że tak nie jest. Symulatory doskonale to obrazują. Tym chętniej przyglądam się rozwojowi symulatorów, bo choć z braku czasu sam teraz nie gram, to lada moment nadejdzie ten dzień, w którym moje dzieci zechcą zasiąść przed komputerem. Co będzie ich pierwszą grą? Oczywiście symulator!

Bee Simulator Honey Park

Bee Simulator. Bądź pszczołą

Po tym przydługim wstępie mam zaszczyt poinformować, że właśnie dziś, tj. 14 listopada 2019 roku, na sklepowe półki trafiła gra Bee Simulator, dostępna na PC, Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Dystrybutorem symulatora pszczoły od VARSAV Game Studios jest firma CDP, która, jak zapewne wiecie, ma w swoim portfolio m.in.: Wiedźmina, Diablo, StarCrafta oraz Syberię.

Tytuły dość ostre, nieprawdaż? Jednak Bee Simulator jest zupełnie inny. Jest grą całkowicie wolną od przemocy, agresji i przekleństw, zatem idealna dla dzieci (producent informuje, że powinny mieć przynajmniej 7 lat). Wystarczy popatrzeć na oprawę wizualną. Wcielacie się w rolę pszczoły, która niczym bajkowa Pszczółka Maja, zbiera pyłek z kwiatów rosnących tu i ówdzie, a konkretnie w świecie o wdzięcznej nazwie Honey Park. Czy nie brzmi słodko?

Bee Simulator symulator pszczoły

Fabuła skupiona na naturze

W Bee Simulator studio mocno zaakcentowało piękno natury. Gracz eksploruje mikrokosmos, obserwując go z perspektywy fruwającego owada. Cały pszczeli świat skupia się wokół roju. Bo musicie wiedzieć, że nadrzędną rolą gracza jest właśnie ochrona roju przed zniszczeniem, nie samo zbieranie pyłku. Tym samym przyjdzie Wam walczyć z osami i pająkami albo stawiać czoła takim zagrożeniom, jak groźba wycięcia drzewa z ulem. Oprócz tego weźmiecie udział w pszczelich wyścigach, będziecie szukać rzadkich kwiatów, a dodatkowo obserwować realistyczny świat. Również oczami pszczoły, jeśli aktywujecie tryb Bee Vision.

Bee Simulator CDP

Świat stworzony przez VARSAV Game Studios tętni życiem. Jest pełen kolorów i zwierząt, pory dnia zmieniają się, fabułę wypełniają ciekawostki z życia pszczół. Za tę ostatnią cechę daję grze Bee Simulator ogromnego plusa! Wiem niestety, jak uboga jest wiedza ludzi na temat pszczół. Nic nie wiedzą o ich zwyczajach ani trybie życia, nie mówiąc już o roli pszczół w ekosystemie. Ja mam tę przewagę, że sąsiad miał pasiekę, skąd (poza miodem) czerpałem całe pokłady wiedzy. Czas, by i inni dowiedzieli się, co w ulu piszczy. Tym bardziej cieszy mnie adnotacja, umieszczona w materiałach promocyjnych CDP:

Gra opracowana w ścisłej współpracy z pszczelarzami i organizacjami zajmującymi się ochroną pszczół, jest jednocześnie dobrą rozrywką i unikalnym edukacyjnym doświadczeniem, które przekazuje ważne przesłanie odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych.

Zabawa dla całej rodziny

Sądzę jednak, że dorośli też będą się przy niej dobrze bawić, choćby ze względu na kojącą muzykę Mikołaja Stroińskiego – kompozytora ścieżki dźwiękowej do trzeciej części Wiedźmina: Dziki Gon. Soundtrack Bee Simulator nagrano bowiem przy udziale blisko 50-osobowej orkiestry.

Bee Simulator gra dla 4 graczy

Mało tego, gra umożliwia jednoczesną rozgrywkę nawet czterem osobom. Wystarczy skorzystać z funkcji dzielenia obrazu. Tak zaczyna się współpraca albo współzawodnictwo – zależnie od Waszego wyboru. Oczywiście można (nawet trzeba) zmieniać tryby gry.

Bee Simulator maksymalnie dla 4 graczy

Finalnie zdradzę Wam, że gdybym miał ciut starsze dzieci, egzemplarz Bee Simulator byłby już zamówiony i czekałby na Mikołaja. Muszę jeszcze troszkę zaczekać, więc jeśli chcecie mieć tę grę, możecie być pewni, że nie ubiegnę Was w zakupie (jeszcze nie tym razem). I jeszcze jedno – gra w polskiej wersji językowej.

Zobaczcie wszystkie wersje Bee Simulator w x-kom