Iron Harvest na 15-minutowej rozgrywce, demo do pobrania na Steamie

Konferencja Sony na kilka dni przejęła we władania social media, YouTube oraz influencerów. W tle zupełnie po cichutku trwało sobie takie Guerilla Collective, które codziennie dostarczało nam masę perełek i indyków, zachwycając oryginalnością. Dopiero co zobaczyliśmy 15 minut z Iron Harvest, a teraz już możemy sięgnąć po demo.

Uniwersum 1920+ i polskie akcenty

Najciekawszą częścią gry jest tak naprawdę alternatywna wizja świata, świata, który jest bardzo polski i bliski nam jeżeli chodzi o historię i krajobraz. 1920+ to uniwersum stworzone przez polskiego artystę Jakuba Różalskiego. Wyobraźcie sobie obrazy przedstawiające polską wieś w okresie I wojny światowej, ale oprócz kasztanek i arabów w tle kroczą wielkie mechy i roboty, które wpisały się na stałe w polski krajobraz i zostały jego częścią.

W Europie walczą ze sobą trzy mocarstwa – Saksonia (Niemcy), Polania (wiadomo) oraz Rusviet (też wiadomo). Gra składa się z kampanii, w których wcielamy się w kolejne kraje. No i najważniejsze – gra jest klasycznym RTS-em, w nim najważniejsze są nasze umiejętności taktyczne i analityczne. Twórcy przygotowali dla graczy 20 misji, które będzie można rozgrywać zarówno samodzielnie jak i w kooperacji (dzielimy się oddziałami po połowie).

Iron Harvest demo grywalne

Rozgrywka i demo na Steam

Podczas Guerilla Collective zaprezentowano 15-minutową rozgrywkę wraz z komentarzem twórców. Poznaliśmy podstawowe mechaniki oraz mogliśmy zobaczyć dodatkowo kilka lokacji. Warto również wspomnieć, że w październiku 2019 roku można było grę przetestować na poznańskim PGA.

Iron Harvest PGA 2019

Poznaliśmy wczoraj także datę premiery, gra ukaże się już 1 września. Zaprezentowano również kolekcjonerkę, w skład której wejdą:

  • Limitowane wydanie pudełkowej
  • figurka Pkp 17 Eisenhans
  • soundtrack w wersji CD
  • Artbook – 80 stron grafik Jakuba Różalskiego, autora uniwersum 1920+
  • Steelbook
  • Dwustronny plakat z unikalną grafiką

Dla wszystkich osób zainteresowanych tytułem ważna informacja, Iron Harvest będziemy mogli przetestować w wersji demo, które 16 czerwca około godziny 15:00 wylądowało na Steamie Iron Harvest. Warto się pospieszyć, bo dostępność jest ograniczona i bawić się możemy tylko do dnia 23 czerwca 2020 r.