Kirby And The Forgotten Land z darmowym demo na Switcha

Od premiery Kirby and the Forgotten Land dzielą nas trzy tygodnie. Tymczasem w eShopie, oficjalnym cyfrowym sklepie Switcha, znalazło się już darmowe demo gry. Pobrałem, sprawdziłem i cóż mogę powiedzieć… szykuje nam się kolejny hit na konsolę Nintendo.

Demo rozbudza apetyt

Pograłem chwilę i muszę przyznać, że demo odegrało swoją rolę, bo narobiło mi ochoty na więcej. Serię o Kirbym trudno ogólnie scharakteryzować, bo każda odsłona na swój unikalny pomysł na siebie. Nie da się jednak ukryć, że w „Kirby and the Forgotten Land”, a przynajmniej w wersji demonstracyjnej, jest bardzo „marianowo”.

Inspiracja przygodami wąsatego hydraulika, szczególnie z „Mario Odyssey”, jest widoczna już na pierwszy rzut oka. Przeuroczy Kirby potrafi na przykład wessać samochód i przejąć nad nim kontrolę. Nie jest to jednak żaden prztyczek w stronę twórców, wszak jeśli się inspirować, to najlepszymi.

Sama gra natomiast zapowiada się przecudownie.

Warstwa wizualna stoi na bardzo wysokim poziomie i jeśli ktoś zastanawiał się, o co chodziło graczom narzekającym na brzydotę „Pokemon Legends: Arceus”, to porównanie z nowym Kirbym powinno rozwiać wszelkie wątpliwości. Jak na możliwości Switcha, wygląda to świetnie.

Jak to jednak bywa z grami na konsole Nintendo, pierwszoplanową rolę odgrywa gameplay. Walka, poruszanie się, dodatkowe mechaniki (przejmowanie kontroli nad samochodem czy automatem z przekąskami) no, gra się to w tak, że autentycznie trudno się oderwać.

Generalnie, jeśli pełna wersja gry będzie potwierdzać jakość dema, będziemy mogli mówić o kolejnym hicie na Switcha.

kirby samochód

Kiedy premiera Kirby and the Forgotten Land?

Gra wychodzi jeszcze w tym miesiącu, konkretnie 25 marca. Od jakiegoś czasu już natomiast trwa przedsprzedaż, m.in. w x-komie, gdzie kupicie „Kirby and the Forgotten Land” w wersji fizycznej.