Plotka: nadchodzący iMac Pro będzie wyposażony w 12-rdzeniowy procesor

Jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom, 2022 będzie rokiem, w którym Apple zaktualizuje swojego 27-calowego iMaca (całkiem prawdopodobne że już z dopiskiem „Pro”). Im bliżej potencjalnej premiery, tym więcej plotek pojawia się na temat nowego iMaca. Obecnie najgorętszą jest ta autorstwa leakstera o nicku Dylandkt, który donosi, iż iMac Pro 2022 będzie wyposażony w 12-rdzeniowy procesor.

iMac Pro 2022 z 12-rdzeniowym chipsetem?

O co całe zamieszanie? O poniższego tweeta:

Autor wiadomości twierdzi, że komputer może dysponować wydajniejszym chipsetem niż M1 Max, a konkretnie takim, który dysponuje 12 rdzeniami. Dla formalności: podstawowy M1 od Apple ma 7–8 rdzeni, natomiast M1 Pro ma od 8 do 10 rdzeni. M1 Max to chipset z 10 rdzeniami, ale obsługuje więcej pamięci i GPU z większą liczbą rdzeni niż Pro.

Co to oznacza? iMac Pro może zaoferować konsumentom wariant M1 Max z obsługą dodatkowych rdzeni, co czyniłoby go przepotężną maszyną. Plotka ta wydaje się spójna z listopadowymi doniesieniami, które sugerowały, że nadchodząca aktualizacja iMaca Pro może być oparta na M1 Max, a nie M2, który też ma zadebiutować w 2022 roku.

Najciekawsze informacje na temat nadchodzącego iMac 2022 znajdziecie tutaj:

iMac Pro 2022?
Źródło: ubergizmo.com

Kiedy premiera nowego iMac Pro i Mac Pro?

Wciąż nie mamy oficjalnej zapowiedzi, ale spekuluje się, że nowe komputery iMac Pro i Mac Pro mają zadebiutować na rynku późną jesienią 2022 roku.