Plotka: Google Pixel Tablet będzie mieć 8 GB RAM-u i 4 wersje kolorystyczne

Google już od dłuższego czasu mówi o swoim Pixel Tablet, jednak szczegóły na jego temat wciąż pozostają nieznane. Od czego jednak są plotki i przecieki, prawda? Jeden z ostatnich branżowych przecieków od 9to5Google ujawnił kilka konkretnych informacji na temat specyfikacji urządzenia, w tym o ilości RAM-u.

Google Pixel Tablet: aż cztery kolory do wyboru

Do tej pory Google pochwaliło się dwiema wersjami kolorystycznymi swojego pierwszego tabletowego Pixela: jedną z czarną ramką i zieloną tylną obudową, a drugą z bramką białą i tyłem w kolorze beżowo-białym. Według nowych nieoficjalnych doniesień, tablet będzie mieć jeszcze dwa warianty kolorystyczne, co w sumie daje cztery opcje.

Wszystkie warianty będą wykonane z aluminium, a specjalna nanoceramiczna powłoka na obudowie ma zapewnić miękki matowy wygląd oraz fakturę.

Google Pixel Tablet
Źródło: Google

Co ze specyfikacją techniczną Google Pixel Tablet?

Wbrew wcześniejszym doniesieniom Pixel Tablet ma być wyposażony w procesor Tensor G2 oraz 8 GB RAM-u, a całość będzie działać na systemie Android 13. W sprzedaży dostępne będą dwa warianty pamięci wewnętrznej, prawdopodobnie 256 i 128 GB.

W zestawie z tabletem znajdziemy również stację dokującą z funkcją głośnika, co potencjalnie czyni z niego wartościowego inteligentnego asystenta domowego. Nie znajdziemy natomiast ładowarki USB-C.

Jeśli wierzyć doniesieniom 9to5Google, Pixel Tablet będzie mieć również fizyczny przełącznik i to nie tylko do kamery, ale też do mikrofonów.

Google Pixel Tablet front
Źródło: Google

Kiedy premiera Pixel Tablet?

Sprzedaż urządzenia rozpocznie się prawdopodobnie w czerwcu tego roku. Przedtem jednak Pixel Tablet powinien być zaprezentowany przez Google, co prawdopodobnie będzie miało miejsce 10 maja, bo to właśnie na ten dzień zaplanowane jest wydarzenie Google I/O.