IFA 2020: Samsung leje wodę, czyli debiut dwóch „tarasów”

W tym roku Koreańczycy nie brali udziału w hybrydowych targach IFA, co nie przeszkodziło im, aby w ich w przeddzień zwołać dziennikarzy na wirtualną konferencję. Trzeba przyznać, że niektóre nowości Samsunga są dużą niespodzianką.

Samsung The Terrace – nowy soundbar i telewizor

Sporym zaskoczeniem jest taras, a w zasadzie dwa „tarasy”. Pierwszy to soundbar Terrace, który jak żywo przypomina model HW-NW700 sprzed dwóch lat.

soundbar samsung terrace

Podobieństwo jest jednak tylko powierzchowne, bowiem HW-NW700 nie był aż tak rygorystycznie testowany w laboratorium Samsunga jak „tarasowiec”, który musiał wytrzymać ciśnienie wody z grubego na 6,3 mm strumienia, lanego wprost na urządzenie, i to pod wszystkimi możliwymi kątami. Po co to wszystko? Aby uzyskać certyfikat IP55, którym może się również pochwalić… telewizor The Terrace.

Po co Samsung wprowadza tak niszowe produkty i dla kogo są one przeznaczone? Oddajmy głos samemu producentowi:

W tym roku doświadczyliśmy również zacierania się granic między przestrzenią wewnętrzną i zewnętrzną, wskutek czego coraz więcej osób chce doświadczać płynnego przejścia pomiędzy nimi. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, firma Samsung wkroczyła ze swoją technologią w obszar rozrywki na świeżym powietrzu. The Terrace to pierwszy ekran do użytku zewnętrznego, który wraz z soundbarem Terrace uzyskały certyfikat IP55, który zabezpiecza oba urządzenia przed działaniem warunków zewnętrznych, takich jak deszcz, wilgoć, kurz i owady. W soundbarze Terrace zastosowano Funkcję Adaptacji Dźwięku, która analizuje oglądane treści, aby dostarczyć optymalnie dopasowany dźwięk. To doskonały duet, który z pewnością urozmaici rodzinną rozrywkę. Telewizor The Terrace wyposażony jest w ekran z powłoką antyrefleksyjną, zapobiegającą odbiciom światła, a jasność o średniej wartości 2000 nitów i jakość obrazu QLED 4K sprawiają, że produkt doskonale sprawdzi się w każdych warunkach.

Samsung The Terrace – ceny i dostępność

Ile te cuda będą kosztować? Tego producent na razie nie zdradza. Póki co wiadomo, że:

The Terrace w pierwszej kolejności będzie dostępny w: Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii w rozmiarach: 55, 65 i 75 cali.

Oznacza to, że krajowi miłośnicy wodoodpornych ekranów (i soundbarów) muszą uzbroić się w cierpliwość.