Hyundai ma swój pomysł na hulajnogę elektryczną. Energię będzie czerpała z samochodu

Hulajnogi opanowały rynek i podbiły serca konsumentów. Coraz więcej flagowych producentów (w tym największych przedstawicieli świata motoryzacji) decyduje się na wypuszczenie swojej wersji elektrycznego jednośladu. Tym razem swoje karty odsłonił Hyundai, który proponuje, aby hulajnoga stanowiła nie tyle alternatywę do samochodu, co jego integralną część.

Hulajnoga elektryczna Hyundai – inna niż wszystkie?

Przemieszczanie się hulajnogą elektryczną według Hyundai’a ma polegać na tym, że będzie ono dopełnieniem jazdy samochodem. Pojazd ma być częścią samochodu Kia zapowiedzianego ostatnio przez koreański koncern. Innymi słowy, hulajnoga elektryczna otrzyma w aucie specjalnie wydzielone miejsce, gdzie będzie przewożona. Co więcej, podczas jej transportu automatycznie będzie ładowana energią elektryczną generowaną przez samochód. Nic nie będzie więc stało na przeszkodzie, by wiele kilometrów od domu zatrzymać się i przesiąść na ten praktyczny i pełen mocy jednoślad.

Co jeszcze warto wiedzieć o hulajnodze Hyundai?

Hulajnoga zaprezentowana przez Hyundai Motor Group ma mieć napęd na przednie koła. Posiada również akumulator 10,5 mAh i pozwala na rozwinięcie maksymalnej prędkości do 20 km/h oraz na przejechanie jednorazowo ok. 20 km ciągiem. Dodatkowo wyposażona jest w diody LED, waży zaledwie 7,7 kg i składa się zaledwie z trzech elementów, dzięki czemu szybko i wygodnie po zakończonej jeździe można umieścić ją  z powrotem w aucie. Cyfrowy wyświetlacz poinformuje z kolei o bieżącym naładowaniu akumulatora.

Na chwilę obecną nie ma informacji, czy wymieniona hulajnoga będzie dostępna autonomicznie, czy jednak tylko i wyłącznie jako wyposażenie samochodów Hyundai. Data premiery urządzenia również owiana jest tajemnicą.

Wszystkim fanom hulajnóg elektrycznych polecam także zapoznać się z artykułami na temat pomysłów konkurencyjnych firm motoryzacyjnych:

Źródło: hyundai, nt.interia.pl.