Watch Fit Elegant, czyli (jeszcze) bardziej elegancka wersja zeszłorocznego hitu od Huawei

Lepsze jest wrogiem dobrego? Niekoniecznie – o ile jest rozsądnie wycenione i rzeczywiście jest lepsze. A wszystko wskazuje na to, że tak właśnie jest w przypadku smartwatcha Huawei Watch Fit Elegant, czyli ulepszonej wersji Huawei Watch Fit z 2020 roku. Czym różnią się oba modele inteligentnych zegarków i czy ten Elegant rzeczywiście jest taki elegancki?

Czym różni się Huawei Watch Fit Elegant od wersji Active?

Huawei Watch Fit Elegant oferuje tak naprawdę jedynie (i aż!) lepsze wykonanie, co przekłada się na design urządzenia. Poza tym wnętrze edycji Active Edidion (czyli regularnej) oraz Elegant Edition jest praktycznie takie same. Funkcjonalności i specyfikacja nie zmieniają się. Na pokładzie będzie zatem procesor Kirin A1, pokładowy GPS, EKG, mierzenie saturacji krwi, 96 trybów treningowych, śledzenie cyklu miesiączkowego czy analiza snu. Do tego oczywiście wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,64 cala.

Tarcza i wersje kolorystyczne

Już pierwsza wersja Watch Fit od Huawei wyróżniała się eleganckim i nietypowym designem – głównie ze względu na prostokątne proporcje tarczy. To rozwiązanie znalazło wielu zwolenników. Jednym z nich była redakcyjna koleżanka Anita, która w teście i recenzji Huawei Watch Fit wystawiła mu rekomendację, doceniając także jego wygląd.

Huawei Watch Fit Elegant będzie dostępny w dwóch kolorach: Czarny oraz Złamana biel.

Smartwatche Huawei Watch Fit Elegant biały i czarny
Źródło: Huawei

Huawei w wersji Elegant dodał jeszcze więcej stylu temu smartwatchowi. Elegant Edition jest bowiem jeszcze lepiej wykonany. Jego koperta została wykonana z polerowanej stali nierdzewnej, co przejawia się wyraźnym błyskiem koperty. W porównaniu z matowym aluminium wersji standardowej smartwatch jeszcze lepiej będzie prezentował się do eleganckiej koszuli czy garsonki.

Pasek odporny na przeciwności losu

Oprócz zauważalnych gołym okiem różnic wizualnych wersja Elegant od regularnej różni się także paskiem. Ten jest teraz wykonany z fluoroelastomeru, czyli takiego samego materiału, jaki jest wykorzystywany w sportowych paskach Apple Watchów. Charakteryzuje się on tym, że jest bardziej odporny na temperaturę, wilgoć oraz rozciąganie, więc będzie mógł znieść zdecydowanie więcej niż standardowa silikonowa opaska.

zegarek Huawei Watch Fit Elegant czarny
Źródło: Huawei

Cena Huawei Watch Fit Elegant

Smartwatch Huawei Watch Fit Elegant do 25 kwietnia można kupić w oficjalnym sklepie Huawei za 449 złotych. Później zegarek będzie dostępny za 499 złotych. 

Czy około 100 złotych różnicy za lepsze wykonanie to rozsądna kwota? O tym najlepiej przekonamy się podczas testów urządzenia. Jednak dla kogoś, kto funkcjonalność smartwatcha ceni sobie na równi z jego designem, to może być atrakcyjna oferta. Tym bardziej że Huawei daje użytkownikom możliwość wyboru, cały czas proponując udanego Huawei Watch Fit w niższej cenie.

Zobacz smartwatche Huawei w x-komie