Miał być Mate V, będzie P50 Pocket. Premiera już 23 grudnia

Huawei P50 Pocket będzie drugim modelem o składanej konstrukcji, ponownie flagowym. Jednak tym razem zgina się krótsza płaszczyzna, rośnie nam zatem rywal dla Galaxy Z Flip i Motoroli Razr. Znana jest już data premiery i na Huawei P50 Pocket nie trzeba będzie długo czekać. Prezentacja już 23 grudnia – oczywiście w Chinach. A jaką smartfon ma specyfikację?

Design Huawei P50 Pocket

Zacznę od warstwy wizualnej, która (nie oszukujmy się) determinuje wybór konkretnego urządzenia. Bo choćby nie wiem, co miało w środku, brzydala nie kupimy. Takie są fakty. Tymczasem Huawei P50 Pocket prezentuje się nadzwyczaj okazale. Na pierwszych renderach przewija się sprzęt o ekskluzywnej prezencji. Wytworny i elegancki. Jak dla mnie półka biznes.  

To takie małe, technologiczne dzieło sztuki. Przyjemne dla oka i nawet okrągła wyspa aparatów nieszczególnie razi, nie zaburza estetyki urządzenia. Przynajmniej w moim mniemaniu. Co ważne, faktura obudowy ewidentnie nie jest gładka. Widnieją na niej kształty przywodzące na myśl:

  • delikatne liście – w wariancie złotym,
  • maleńkie romby – w wariancie perłowym.
Huawei P50 Pocket premiera
Źródło: Huawei

Bystre oko z pewnością wypatrzy też czytnik linii papilarnych na bocznej ramce oraz fizyczny przycisk głośności. Łatwo da się też zauważyć głośniki, a między nimi USB-C. Rendery czarnego etui potwierdzają taki stan rzeczy. Złącza minijack 3,5 mm nie będzie. Ten górny otwór to szczelina mikrofonu.

Huawei P50 Pocket etui

Potrójny aparat i dodatkowy wyświetlacz

Huawei P50 Pocket ma jeszcze jedną ciekawostkę. Otóż tuż pod aparatem mieści się jeszcze jeden okrąg. Ewidentnie jest to wyświetlacz, który pokaże coś więcej, poza godziną i powiadomieniami. Będzie pomagał ustawiać obraz rejestrowany samodzielnie kamerą główną. Nie jest się skazanym na pracę z oczkiem do selfie, ale korzysta z mocarnego aparatu.

Ekran Huawei P50 Pocket
Źródło: Harper's Bazaar China

Skąd mogę mieć pewność, że będzie mocarny? No hello, to w końcu Huawei! Na renderach nie widać logo Leica, ale P50 Pro ma obiektywy Leica – dlaczego w przypadku P50 Pocket miałoby być inaczej?

Huawei P50 Pocket aparaty i wyświetlacz
Źródło: Android Authority

Niestety sieć milczy w temacie rozdzielczości matryc poszczególnych aparatów, ich jasności, jak i pozostałych parametrów. Pozostaje czekać na premierę albo kolejny wyciek danych.

Jaką specyfikację ma P50 Pocket?

Tu też niewiele mogę napisać. Jeśli wierzyć temu, co podaje Android Authority, należy spodziewać się procesora Kirin 9000 albo Snapdragona 888. Jeśli prawdziwa będzie pierwsza opcja, Huawei P50 Pocket będzie mieć łączność 5G. Jeśli ta druga, cóż, pozostanie zadowolić się siecią 4G. Według przecieków wsparciem dla SoC będzie 8 bądź 12 GB pamięci RAM.

Huawei P50 Pocket obudowa
Źródło: Huawei

Nie znam też pojemności ogniw baterii. W P50 Pro wynosi ona 4360 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania. Tego ostatniego jestem więcej niż pewien. Huawei od kilku lat korzysta z tej technologii. Moim zdaniem jest ona lepszym rozwiązaniem od bardzo pojemnej baterii, która wymaga miejsca i powiększa gabaryty smartfona.

Premiera P50 Pocket 23 grudnia 2021

Pamiętajmy, że to premiera w Państwie Środka. Punktualnie o 8:30 naszego czasu rozpocznie się spektakl, którego celem będzie prezentacja nowego Huawei P50 Pocket. Kiedy sprzęt trafi do Europy i czy w ogóle to nastąpi? Można jedynie spekulować. Osobiście chętnie bym się z nim zapoznał 🙂