Wiemy już jak wygląda Huawei P50. Dla mnie bomba

Wygląda na to, że sprawdziły się doniesienia z pierwszych przecieków i Huawei P50 otrzyma aparaty ulokowane w dwóch okręgach. Te z kolei stanowią część wyspy o niespotykanym kształcie. Tym razem w sieci pojawiły się już nie tylko rendery, ale zdjęcia. Być może nie finalnego produktu, ale trójwymiarowego urządzenia, na ekranie którego widnieje zapis HarmonyOS.

Huawei P50 na zdjęciach. Aparat, jakiego jeszcze nie było

Zmiany w designie smartfonów widać co kilak lat. Gdy jedno wzornictwo już się opatrzy i spowszednieje, producenci decydują się na bardziej radykalne krok, ingerując w wygląd urządzeń w sposób bardziej rzucający się w oczy.

Coś takiego dzieje się właśnie w Huawei, który wizualnie odbiega od tego, do czego przyzwyczaiła nas seria P. Linia P50 ma posiadać wyspę aparatów, jakich nie miał jeszcze żaden smartfon Huawei. A i wśród innych marek próżno rozglądać się za czymś takim.

Dla mnie najważniejszy jest fakt, że mamy wreszcie model, a nie tylko graficzny koncept. Ten rzecz jasna może się zmieniać, ale wykonanie prototypu to coś zupełnie innego. To realny krok w kierunku finalizacji projektu, czyli produkcji smartfona.

Widziałem w sieci obrazkowe porównanie, że aparat Huawei P50 wygląda jak gniazdo elektryczne typu E. No coś w tym jest, ale przypomnę, że aparat Mate 20 porównywano do kuchenki indukcyjnej.

Huawei P50 prawdopodobny wygląd
Źródło: gizchina.com

Możliwa specyfikacja Huawei P50

Czy będzie to Huawei P50 Pro, czy jednak P50, tego nie można być pewnym. Wieści podawane w sieci są nieprecyzyjne – jak to plotki. Z nich wynika tyle, że Huawei P50 (najpewniej traktowany jako seria) ma otrzymać:

  • procesor Kirin 9000 z modemem 5G na pokładzie. (8 rdzeni, z czego 4 do zadań bieżących 2,05 GHz, 1 średni 2,54 GHz oraz 1 gigant 3,13 GHz, flagowy Cortex A77).
  • 24-rdzeniowy układ graficzny Mali G78, co w połączeniu z Kirin Gaming +3.0 może się przełożyć na potworną wprost wydajność w grach.
Huawei P50 Pro ramka górna
Źródło: gizchina.com

Wymiary smartfona

Jeden z najciekawszych przecieków mówi o tym, że Huawei P50 będzie większy od modelu P40. Mówi się o wymiarach: 156,7 x 74 x 8,3 mm. Smartfon wydłuży się zatem o jakieś pół centymetra, zyskując po bokach niecałe 3 mm. Przyrost grubości będzie minimalny i może to wynikać z rozmiarów wyspy aparatów. Ekran urośnie, ale na zdjęciach widać, że krawędzie boczne pozostają wąziutkie.

Huawei P50 ramka boczna
Źródło: gizchina.com

Kiedy premiera P50?

Jeśli wierzyć w to, co podają internety, premiera Huawei P50 odbędzie się pod koniec maja lub w czerwcu tego roku. Ja z niecierpliwością wyglądam za informacją o premierze i mam szczerą nadzieję, że dostanę egzemplarz do recenzji.

Źródło: techtimes.com, gizchina.com