Huawei P50 Pro podpatrzony. Czy naprawdę TAK będzie wyglądał?

To, co najlepsze w smartfonach Huawei serii P, to oczywiście aparaty. Nie inaczej będzie z Huawei P50 Pro, który szokująco dobre zdjęcia wykona w szokująco prezentującym się aparatem. Duża wyspa, duże (zdaje się) obiektywy. Na razie to czyste spekulacje, bo poza nieoficjalnym zdjęciem nie mamy specyfikacji fotograficznych oczek. Niemniej design wyspy z aparatami totalnie odbiega od tego, co znamy. Co to może oznaczać?

Aparat główny P50 Pro

Na pierwszy rzut oka jedna ogromna wyspa podzielona jest na dwie mniejsze części. Owale oddzielone elementem konstrukcyjnym, w którym umieszczono diodę LED. Wnętrze kolistych obiektów zostało zaciemnione – zapewne celowo, aby ukryć faktyczną liczbę obiektywów.

Huawei P50 Pro ekran
Źródło: voice.com

Wątpliwe wydaje się, by we flagowcu Huawei serii P miały zagościć tylko 2 obiektywy. Nawet bardzo wątpliwe. Jak Huawei rozwiąże kwestię kilku oczek? Okaże się w dniu premiery (lub przy okazji innych wycieków).

Na portalu voice.com przeczytałem tekst rozpoczynający się słowami: Nie jesteś gotowy… (mowa o designie aparatu P50 Pro). Autor dobitnie podkreśla arcyciekawy wybieg wizualny projektantów, sugerując przy okazji szok wizualny. W dużej mierze ma rację. Internauci są mniej wyrozumiali, komentując wprost, że tak wielki aparat jest brzydki, czy nawet absurdalnie brzydki (tudzież bardziej dosadne epitety).

Na froncie pojedynczy aparat do selfie

Tu kolejna ciekawostka. O ile P40 Pro miał podwójny obiektyw, siłą rzeczy rozszerzony, o tyle w P50 Pro widać pojedynczy, okrągły otwór na aparat frontowy, w dodatku pośrodku, a nie w lewym rogu. Jak taka zmiana wpłynie na jakość autoportretów? Zobaczymy.

Huawei P50 Pro aparat
Źródło: voice.com

Wyświetlacz praktycznie na cały przód

Na razie wiemy tyle, że przekątna ekranu Huawei P50 Pro liczyć będzie 6,6”. Krawędzie pionowe ekranu będą lekko zakrzywione, więc obraz będzie nieco na nie nachodził (waterfall display). Ja matryca trafi do tego smartfona? Nie wiem. Jakie będzie mieć odświeżanie? Nie wiem. Tych danych Huawei strzeże pilnie. Jeszcze 😉

Huawei P50 Pro rendery
Źródło: voice.com

Ramka, która spaja szklany tył z wyświetlaczem, ma być metalowa. Na długich pionowych krawędziach zaokrąglona, na krótkich poziomych płaska. W te płaszczyzny Huawei wkomponuje głośniki, mikrofony, port USB-C.

Na ramce widać fizyczne przyciski głośności, próżno wypatrywać za to skanera linii papilarnych. Ten zostanie zintegrowany z ekranem.

P50 Pro z Androidem czy HarmonyOS?

Na ten temat krążą jedynie plotki. Nieoficjalnie Huawei P50 Pro ma być pierwszym ze stajni chińskiego giganta, który zadebiutuje z HarmonyOS na pokładzie. Ale to też tylko dywagacje wysnute na podstawie jednego tylko przecieku.

Ogromnie ciekawi mnie, czy Huawei zdecyduje się na taki krok i oficjalnie rzuci wyzwanie Androidowi – z drugiej strony kiedy miałoby to nastąpić, jeśli nie na premierze nowego flagowca?

Źródło: techradar.com, voice.com